Bilic'in en büyük derdi o!

Hırvat hoca Slaven Bilic, belki de saf yetenek olarak Türkiye’nin 1 numarası konumundaki 22 yaşındaki futbolcusunun kendisini geliştirmediğini düşünüyor.

FUTBOL 06.12.2014, 12:29
1800
Bilic'in en büyük derdi o!

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, yakın çevresine Oğuzhan ile ilgili olarak dert yandı.

Bilic; “İstediğim düzeye hâlâ gelebilmiş değil. Kapasitesinin çok çok altında. Bu takımda forma giydiği ilk günden beri herkes onun futbolunun üzerine koymasını bekliyor, katlayarak kendisini geliştirmesini umut ediyor. Ama henüz bunu başaramadı. Başarmak için de çok çaba gösteriyor gibi gözükmüyor. Üzerinde ne kadar dursak da bunun için daha fazla çalışması lazım. Eksik tarafları onun dünya çapında bir futbolcu haline gelmesini engelliyor. Artık bunun farkına varmalı ve çaba göstermeli” dedi. 

TERİM DE SÖYLEMİŞTİ!


Öte yandan Beşiktaşlı yöneticiler de Oğuzhan konusunda benzer fikirlere sahip... Siyah-beyazlı yöneticiler de genç futbolcu için “Biz sahada döktüren, kalitesini konuşturan, transferi için kapımızı çaldırtan bir Oğuzhan umut ediyoruz. Ama daha bunu gösteremedi. Herkes onun yeteneğinin farkında ancak inişli-çıkışlı grafiği bunu engelliyor. Biz elimizden geleni yaptık. Ücretini neredeyse 3’e katlayarak takımın ortalama standardına getirdik. Fakat o şu ana kadar bulduğu şansları beklentiler ölçüsünde kullanamadı. Oğuzhan’ın çok daha verimli olması lazım” yorumu yapıyorlar. 

Bilindiği gibi geçmişte Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de kendisine Ozzie’yle ilgili fikrinin sorulması üzerine, “Oğuzhan yetenekli gençlerimizden bir tanesi. Ama saha içerisinde oyuna çok daha tesir edecek, devamlılığı olan bir Oğuzhan olmalı. 2 maç oynayıp 4 maç sakat değil... Oyuna ağırlığını koyan, neticeyi değiştiren bir Oğuzhan istiyorum. Kendisine de bunu söylüyorum. Allah vergisi yeteneğini kullanmak zorunda. Yetenek sadece sözde kalmamalı” ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (1)
receppp! 6 yıl önce
ben doğrusu hocamızın böylebir söylemde bulunduğuna inanmıyorum. evet doğru daha çok katkısı olmalı kabul. son amanlarda formunda düşüş mevcut bunadakabul. lakin sametin yaptığı gibi yada vahit hocanın yaptığı gibi yapmaz bilic. futbolcuları kimsenin önüne atmaz. sameti hatırlayın: her maç sonrası skor kötüyse, mutlaka faturayı futbolcularına keserdi. "filancı daha çok kendini vermeli burası Beşiktaş. filancı daha çok koşmalı yoksa takımımızın o koşmazsa kazanması güçleşiyor. şu şu böyle hataları yapmamalıydı falaan filan" akin şimdi ki hocamız böyle bir insan değil. Beşiktaş için önemli olan futbolcumuzun morali bozulsun da iyice kaybolun diye bir haber bence bölmek isteyenlerin haberi. stemizde yer almasaydı bence daha güzel olurdu.