Bilic, penaltı öncesi yaşananı anlattı!

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Liverpool zaferinin ardından açıklamalarda bulundu.

FUTBOL 26.02.2015, 23:29
1256
Bilic, penaltı öncesi yaşananı anlattı!

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Liverpool'u eledikleri maçın ardından konuştu.

İŞTE O SÖZLER...

"Liverpool gibi bir takıma karşı oynadığınızda, onları alt edebilmek için oyun planına tamamiyle sadık kalmak gerekiyor, biz de bunu yaptık. Sezon başından bu tararfa oturttuğumuz bazı kalıplar var. Arsenal ve Tottenham'a karşı bunu yaptık. Anfield'da eksik olan şey, top bizde iken yeteri kadar cesur davranamadık. Liverpool özellikle kontra ataklarda tehlikeli pozisyonları buldu. İkinci yarıda baskıyı arttırdık. Golden sonra kontrolü ele aldık. Uzatmalara kalmadan işi bitirebilirdik ve hak etmiştik.Penaltıdan önce oyuncularıma sonuç ne olursa olsun omuzlarınızda baskı hissetmeyin dedim. Siz harika bir iş başardınız dedim. Ve şu önemli, 7 oyuncu penaltı noktasına gitmek istedi. Ben kimseyi penaltı için zorlamak zorunda kalmadım. Harika bir gece oldu"

"ÖNCELİĞİMİZ TÜRKİYE LİGİ"

"Kişisel başarı ve kulüp başarısı diye ayrım yapmamak gerekiyor. Hepimiz bu kulübün parçasıyız. Tottenham'ın olduğu bir grubu lider bitirerek buraya geldik. Belki de Avrupa Ligi'nin favorisi olan Liverpool'u eledik. Türk futbolu için gurur  duyulacak bir adım bu. Ana işimize, Balıkesirspor maçına hazırlanmaya geri döneceğiz. Cenk ve Mustafa'nın iyi durumda olmasına ihtiyacımız var. Bazıları ne söylerse söylesin, önceliğimiz Türkiye Ligi. Çok yoğun bir takvim içinde Avrupa Ligi'nde 2 maç daha oynayacağız"

"3 İNGİLİZ İLE OYNADIK, YETER ARTIK"

"Taraftar inanılmazdı. İç sahada oynadığımız, ligdeki maçlarda neden böyle bir taraftar gelmiyor, anlamıyorum. Bu galibiyette taraftarın büyük etkisi var. Everton çıkarsa şaşırmam, ama 3 İngiliz ekibi ile oynadık, yeter artık"

Yorumlar (1)
Ahmet Özgür 6 yıl önce
1998 senesi Ali sami yen stadı GS-BJK Türiye kupası finali maç penaltılara gitmiş.. Fatih Terim penaltı atacak oyuncu arıyor fakat bulamıyor, hiç kimse penaltı atmak istemiyor çünkü oyuncular Sinyor Terim'den çok korkuyor "ya kaçırırsam" diye.. İşte Biliç ile Terim arasında ki fark budur. Birisi diktatör bir liderdir oyuncular ondan korkar hocanın verdiği gaz kadar oynar, penaltılar olunca "Hocam benim ayağım çekti, kasım yırtıldı, çok yoruldum" der penaltı atmak istemez diğeri paylaşımcıdır,futbolcular ile arkadaş gibidir baskıcı değil özgürlükçü ve özgür düşünce adamıdır penaltılar olunca bu kadar hayati bir maçta 7 futbolcu ben atacam penaltıyı der!!! İşte büyük hoca budur. Biliç'in büyük hoca olmadığını savunanlar bunu okusun.