Bilic, Necip'i İstiyor

Galatasaray derbisine çıkacak olan Beşiktaş’ta, Teknik Direktör Slaven Bilic, orta saha kurgusunu şekillendirmeye başladı.

Bilic, Necip'i İstiyor

Galatasaray ile yarın ligin zirvesini yakından ilgilendiren bir maça çıkacak olan Beşiktaş’ta, Teknik Direktör Slaven Bilic, orta saha kurgusunu şekillendirmeye başladı. Atiba’nın kart cezalısı olması nedeniyle forma vermeyi düşündüğü Necip’in dünkü idmanda da takımdan ayrı çalışması, Hırvat teknik adamı farklı dizilişleri denemeye itti.

Basına kapalı yapılan dünkü antrenmanda Oğuzhan’ı, Atiba’nın yerinde oynatan Bilic, bu bölgede Kerim ve Olcay’ı da deneyecek. Olcay’ın ortada oynaması durumunda sol kanatta Kerim’i, Oğuzhan’ın ortada oynaması durumunda ise sol kanatta Olcay’a görev vermeyi planlayan Hırvat hoca, son kararını bugünkü taktik idmanında verecek.

Öte yandan dünkü idmana, tedavisi devam eden Mustafa ile takımdan ayrı çalışan Necip ve Sivok katılmadı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
durukan
durukan - 4 yıl Önce

bilice birileri soylesin serdar bizden gittiginde ôn libero oynuyordu saga onun yerine ismaili koyup serdari velinin yanina versin macera aramasin

ysnylmz
ysnylmz - 4 yıl Önce

Ba ve Cenk cift forvet oynayip onde baski yapmak daha mantikli geliyor bana, sonrasinda skoru bulunca Cenk cikar Oguzhan girer top cevirir otunu yonlendirir.

fatih
fatih - 4 yıl Önce

ysnylmz arkadaşım bilic ne zaman çift forvet oynadıki sakatlar ve cezalılar çok olunca ancak o zaman dediğin gibi ba cenk çiftiyle oynuyor bu hoca geldiğinden beri tek forvet oynatıyor başka bildiği bi halt yokki bende isterim ba cenk oynamasını forveti çift yapıp orta sahayı nasıl şekillendiriyorsa şekillendirsin daha mantıklı olur ama yapmıyorki anca tek forvet tek forvet sürekli aynı sistem sürekli aynı oyun metodu ama bu hoca inadından vazgeçmiyor bu hocaya çift forveti oynattıramazsın

aslanavcisi
aslanavcisi - 4 yıl Önce

tek forvet çift forvet bunlar taktiksel olgudur 3 forvetlede çıksan çok gol atacağının garantisi olmaz beşiktaşın sistem gereği tek forvet oynaması şarttır çünkü olcay ve töre gibi kanat oyuncuları dünyada çok az takımda var bunların hücum güçleri yüksek fakat defansta yoklar sen cenkide oraya koyarsan sosayıda saymadığın zaman 6 kişiyle savunma yapmak zorundasın her maç gaylar gibi 4 lük olursun. bu taktik beşiktaşın taktiğidir mecbur olmadıkça hoca değiştirmiyor ve doğruyu yapıyor.

kartalbey
kartalbey - 4 yıl Önce

maceraya gerek yok biliç..sosayı çek atibanın yerine, oğuzhanı da başarılı olduğu forvet arkası bölgesine koy..bu maçta veli-sosa önlerinde oğuzhan en mantıklısı, veli-sosa önlerinde kerim de olabilir ama daha riskli..mesela veli-oğuzhan önlerinde sosa oynarsak maçı kaybederiz benden söylemesi..