Bilic krize teşhisi koydu

Beşiktaş’ın hocası ikinci yarılarda yaşanan sıkıntının orta saha ve forvetlerin baskı yapmamasından kaynaklandığını tespit etti. Veli-Atiba ikilisinin aşırı yorulduğunu düşünen Slaven Bilic bu oyuncuları dinlendirmek için orta sahaya takviye istedi.

FUTBOL 04.12.2014, 02:45
1079
Bilic krize teşhisi koydu

Teknik Direktör Slaven Bilic ve yardımcıları, haftalar süren çalışmaların ardından, Beşiktaş’ın son iki yıldır yaşadığı maçların ikinci yarılarında geriye yaslanma problemine teşhisi koydu. Hırvat hoca, rakip takımların son bölümlerde oyunda üstünlük kurmasını orta saha ve hücumdaki futbolcuların yorgunluğuna bağlarken, savunmayı suçsuz buldu.

Öne geçilen maçlarda kanatların ve forvet hattının rakibe yeterli baskı uygulamaması nedeniyle dörtlü savunmanın önündeki Veli-Atiba ikilisine aşırı yük bindiğini tespit eden Bilic iki yıldır yaşanan bu sıkıntıyı transferle çözmek istiyor. Yoğun maç trafiği nedeniyle Veli ve Atiba’yı dinlendiremeyen siyah-beyazlı teknik adam, Oğuzhan’dan da defansif özellikleri zayıf olduğu için istediği verimi alamıyor.

Gündem yabancı

Slaven Bilic’in, Jermaine Jones tipinde savaşçı bir orta saha oyuncusuyla takımın takviye edilmesini istediği öğrenildi. Şampiyonluk için işi çok sıkı tutan siyah-beyazlı yönetimin de, Bilic’in bu istediğine sıcak bakmaya başladığı aktarıldı. Sağ bek transferi konusunda hemfikir olan siyah-beyazlıların ön libero ve stoper oynayabilecek bir yabancı aradıkları da vurgulandı.

Yorumlar (1)
Sadi 6 yıl önce
Oğuz Aksoy ve Muhammet Raşit Şahingöz torbaya mı girdi? İsimlerini bile bilmediğin u21'de kendi kategorisinde şampiyon olmuş takımdan oyuncu dolu. Oğuz ve Raşit çok iyi orta saha oyuncusu adayları. Ümit de bugün oynamalı. 2 yıl önceki şampiyon u 16 sonrasında ligler değiştiği için hep büyüklerle oynuyor, ama çocuklar süper. Halil, Raşit, Oğuz, Sedat, Alpcan, Tayfun, Furkan yaman ve diğer furkan hatta hakan ve ender şans bulması gereken adamlar.