Bilic Beşiktaş'tan Ada'ya kimi götürmek istediğini açıkladı!

Bilic’le ilgili en merak edilen konulardan biri de Kartal’dan Ada’ya kimi götüreceğiydi. Çok yazıldı, konuşuldu. Hırvat hoca gerçeği FANATİK’e açıkladı: Töre’yi çok istedim. Ama olmadı, kulüpler anlaşamadı. Belki bu iş gelecekte olur.

FUTBOL 29.10.2015, 02:38 29.10.2015, 02:40
1622

 Bilic’le ilgili en merak edilen konulardan biri de Kartal’dan Ada’ya kimi götüreceğiydi. Çok yazıldı, konuşuldu. Hırvat hoca gerçeği FANATİK’e açıkladı: Töre’yi çok istedim. Ama olmadı, kulüpler anlaşamadı. Belki bu iş gelecekte olur.

“Hep söyledim, Gökhan Töre birçok Avrupa takımında forma giyebilir. O kaliteye ve geleceğe sahip. West Ham’la anlaştıktan sonra yöneticilerime onu almaları gerektiğini söyledim. Takıma büyük güç katacağını dile getirdim. Ada’da sükse yapabileceğinden emindim. Töre hareketli bir futbolcu kolay adam geçebiliyor ve sol ayağını iyi kullanıp sert şutlar atabiliyor. Burada seyircilerin hoşuna gidebilecek tüm meziyetlere sahip. Ama olmadı, iki kulüp yetkilileri anlaşamadı. Neden anlaşamadıkları fazla önemli değil ama bu iş belki gelecekte olur. Futbolda her şey mümkün...”

'Taraftarı hayatım boyunca unutmam'

“Kendi stadımız yoktu. Türkiye’nin birçok değişik yerinde maçlar oynamak zorunda kaldık. Ancak her yerde taraftarlarımız bizimleydi. Müthiş bir destek verdiler. Onların bize olan bu desteğini hayatım boyunca hiç unutmayacağım. Onlara bir kez daha sizin aracılığınızla teşekkür ediyorum”

‘Fenerbahçe’nin eksiği, kimlik’

“Türkiye Ligi’ni doğal olarak takip etmeye devam ediyorum. Beşiktaş’ın başarılarıyla, oynadığı futbolla tabii ki gurur duyuyorum. Galatasaray da zaman zaman iyi maçlar oynuyor. Fenerbahçe ise bana göre bir kimlik sorunu yaşıyor. Bakın, geçtiğimiz sezon Fener’in bir kimliği vardı. Kadrosu belliydi... Volkan, Gökhan, Egemen, Caner, Mehmet Topal ve Emre. Bu 6’lı takımda bir kimlik yaratmıştı. Türk kimliği. Sonra da önde Emenike, Sow ve Kuyt vardı. Bu üç isim belki kağıt üzerinde daha kaliteli isimlerdi ama takımı toparlayan sahadaki o Türk kimliğiydi. Tamam ben Emre’yle o dönem sorunlar yaşamış olabilirim ama onun sahadaki duruşu önemliydi, takımın patronuydu. Bu sezon kimlik eksikliğini görüyorum takımda. Çok büyük isimler alındı fakat güçlü bir kimlikle beraber takım olmakta zorlandıklarını görüyorum.”‘Terim şanslı evet, ama çok cesur!’

“Türkiye kötü başladı ama sonlara doğru gruplarda inanılmaz sonuçlar alındı. Direkt finallere gitmeniz evet büyük şans, birçok sonuç size yardımcı oldu. Fatih Terim şanslı evet ama Terim aynı zamanda benim tanıdığım en cesur hocalardan biri. Ona büyük hayranlık duyduğumu itiraf etmem lazım. Büyük bir lider. Futbolu biliyor, futbolu yaşıyor. Onun bu kadar başarılı olması tesadüf olamaz, şans olamaz. Cesur diyorum, çünkü hangi hoca en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde Gökhan Töre gibi bir oyuncudan prensip nedeniyle vazgeçebilir! Terim bunu yaptı. Ona hayranlık duymamın başka bir sebebi ise ekibine sahip çıkması. Müthiş bir ekibi var. Futbolla yatan, futbolla kalkan dev bir ekip. Oyunu her yönüyle çok iyi analiz ediyorlar ve biliyorlar. Terim ve Türkiye’ye Fransa’da başarılar diliyorum.” 
Yorumlar (1)
kartal yürekli 5 yıl önce
elini artik besiktasimizdan cek Pilic efendi