Bile bile lades!

Kartal uzun süre altyapıda idmanlara çıkan genç oyuncu Musa Muhammed’i, Başakşehir’e kaptırdı. Sağ bekte görev yapan 19 yaşındaki Nijeryalı futbolcu, turuncu-lacivertli takımla anlaşma sağladı.

Bile bile lades!

Beşiktaş’ta eski sportif direktör Önder Özen’in uzun süre takip ederek takıma transfer etmeye çalıştığı Nijeryalı sağ bek Musa Muhammed’i, İstanbul Başakşehir kaptı.

 

İki sezon önce Beşiktaş’ta hem profesyonel takımda hem de altyapıda idmanlara çıkan 19 yaşındaki Muhammed, menajerinin çok para istemesi nedeniyle, siyah-beyazlı formayı giyememişti.

Geleceğin yıldızları arasında gösterilen genç futbolcunun, Başakşehir ile 3 yıllığına anlaşması üzerine, Beşiktaşlı bazı yöneticilerin, “Tam sağ bek aradığımız dönemde resmen transfer edilebilirdi ama maalesef menajer oyunlarına kurban olmaktan kurtulamadı” yorumunu yaptıkları aktarıldı.

Bedelsiz alacaktı

Daniel Opare ile sözleşme uzatmayan ve Serdar Kurtuluş’un yükünü hafifletecek bir sağ bek arayışı içerisinde olan Beşiktaş Yönetimi, ortada menajer oyunları olmasa hiçbir bedel ödemeden Musa’yı renklerine bağlayabilecekti.

Musa’nın, Opare’den daha iyi ve atak olduğunu düşünen yöneticiler, “Musa kadroda olsaydı bugün sağ bek için ayırdığımız bütçe kasada kalacaktı. Maalesef futbolun en büyük sorunlarından biri iş bilmeyen menajerlerin çok daha fazla para kazanma hırslarıdır” ifadelerini kullandı.

Nijerya U20 Takımı’nın kaptanlığını yapan Musa Muhammed son olarak Yeni Zelanda’da düzenlenen U20 Dünya Kupası’nda forma giydi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih
fatih - 3 yıl Önce

topu iş bilmeyen olarak menajerlere atmak neyin nesi asıl siz iş bilmez çapsız vizyonsuz küçük düşünen yöneticilersiniz siz daha eldekileri bile kaptırırsınız menajerlerin suçu ne

Sermet
Sermet - 3 yıl Önce

Musa Muhammeti ne kadar zaman besledik ve ne kazandık.

osman
osman - 3 yıl Önce

sermet dostum sen olayı çok yanlış anlamışsın.

asiholigan
asiholigan - 3 yıl Önce

bu admaı getirdiniz sonra, bıraktını peşini. adam ümraniyeye çıktı, siz ne yaptınız serdar ı getirdiniz.

hamdi
hamdi - 3 yıl Önce

Cocuga saatci diye bakanlar vardi ama saatcinin krali Serdar elimizde patladi.

oldman
oldman - 3 yıl Önce

yani menejerinin istediği çok parayı biz veremedik ama başakşehir verdi öyle mi?

daha ne kadar
daha ne kadar - 3 yıl Önce

bu çapsız vizyonsuz yönetime dayanacağız

heh
heh - 3 yıl Önce

ne var g suzen var oda bek bomba muthıs topcumuz sezer gerı geldı hee buarada enaroma boşa cıkmıs gs danny gözden cıkarmıs 3 mılyona alırız offf taş gıbı takım degırmen taşııı