Beşiktaş'tan Sert Açıklama!

Hürriyet Gazetesi'nin bugünkü nüshasında yer alan "Kurtlar Vadisi Beşiktaş" başlıklı haberle ilgili açıklamamızdır:

FUTBOL 19.07.2014, 15:36
12518
Beşiktaş'tan Sert Açıklama!

“111 Yıllık Kulüpte Neler Olmuş Neler... Kurtlar Vadisi Beşiktaş” başlığıyla yayınlanan haber içerdiği tüm unsurlarla gerçek dışıdır ve dedikoduya dayanmaktadır.
 
Haberde ortaya atılan iddiaların, bir gün önce bizzat eski Futbol Direktörümüz Önder Özen tarafından gerek şahsi sosyal medya hesabından gerek medya yoluyla kesin bir dille yalanlanmış olmasına rağmen, bu asılsız iddiaların hala dile getiriliyor olması son derece manidardır.
 
Haberde ortaya atılan iddiaların tümü Türk Ceza Kanunu'na göre suç teşkil eden fiillerdir. Kulübümüzde birtakım suçların işlendiği iftirasını çekinmeden ortaya atanlar, derhal delilleriyle birlikte ilgili Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunmalıdırlar.
 
Ortada bir iddia sahibi varsa, işlenmekte olan bir suçu yetkili makamlara bildirmeyen kişilerin, Türk Ceza Kanunu'nun 278. maddesi uyarınca "Suçu Bildirmeme Suçu" işlemekte olduklarını hatırlatırız.
 

Beşiktaş menfaatleri, işlendiği iddia edilen suçların örtülmesini değil, açığa çıkarılarak sorumluların cezalandırılmasını gerektirir.
 
Kimsenin, 111 yıllık Beşiktaş Kulübü'nü birtakım asılsız dedikodularla ve mesnetsiz iddialarla kamuoyu önünde küçük düşürmesine izin vermeyeceğimizin bilinmesini isteriz.
 
Bu iddiaları akıl ve mantık süzgecinden dahi geçirmeden yayan ve yayımlayan kişiler hakkında da "Karşılıksız Suç İsnat Etmek" fiilini  açıklayan Türk Ceza Kanunu'nun 267. maddesi uyarınca yasal işlemler başlatılacaktır.
 
Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz
 
Beşiktaş JK

Yorumlar (5)
guti14 7 yıl önce
şu adamları artıkböyle mahkemeye falan verin akıllanmıyorlar bir türlü
akbaba 7 yıl önce
helal olsun bu kolpacılara böyle cevap verin işte
karakartal123 7 yıl önce
diğer kulüplerle böyle uğraşmaz bu adi herfiler
can canbey 7 yıl önce
fenerin köpegi popcu yumsak yazdiriyor bunlai..dansöz yapili cünki
bülent arslan 7 yıl önce
hürriyet gazetesini hem internette hem yazılı basında protosto ediyoruz.hadi beşiktaşlı bunu yapmak boynumuzun borcu.