Beşiktaş’tan Flaş Karar!

Siyah beyazlı kulübün genç kalecisi Günay, kiralık gittiği Mersin İY’de hocası Rıza Çalımbay’la anlaşamayınca geri geldi. Bu duruma çok kızan Beşiktaş yönetimi, Çalımbay’ın çalıştırdığı takımlara bir daha hiçbir şekilde futbolcu vermeme kararı aldı.

FUTBOL 07.09.2014, 15:41
Beşiktaş’tan Flaş Karar!

Beşiktaş’ın geçtiğimiz sezon Adanaspor’a kiraladığı ve çok başarılı bir performans sergileyen kalecisi Günay Güvenç, ligin daha ikinci haftasında yuvaya geri döndü.

Mersin İdmanyurdu’nun uzun süre takip ettiği birinci kaleci olarak oynatmak istediği için kiraladığı Günay ile teknik direktör Rıza Çalımbay arasında yaşanan anlaşmazlıktan dolayı genç kaleci geriye geldi. Mersin İdmanyurdu yönetimi ve teknik heyetten oynatma sözü aldığı için Günay’ı başka takımlara vermeyen Beşiktaş yönetiminin ise bu yaşananlara çok kızdığı öğrenildi.

Siyah beyazlı yönetimin, sürekli Beşiktaş’tan genç futbolcuları kiralamak isteyen Rıza Çalımbay’a, hangi takımı çalıştırırsa çalıştırsın bir daha futbolcu vermeyeceği iddia  edildi.

Günay Güvenç, Mersin İdmanyurdu yönetiminin Bulgar kaleci Mihaylov ile anlaşmasından sonra sözleşmesini feshederek Beşiktaş’a döndü.

(Milliyet)

Loading...
Yorumlar (6)
arnavut kartalı 5 yıl önce
rıza da b..unu çıkardı artık...
Gerçek Beşiktaşlı 5 yıl önce
Rıza ile şifo mehmet sanki hiç Beşiktaş da top koşturmamış gibi ,bize karşı değişik tavırları var.Yani kimseye tolarans göstermeyinde ,yani Beşiktaş a daha farklı ,daha istekli oynatmalar ,al işte bunun gibi tavırlar.Böyle yapanları karar çıkartıp,kulüple ilgili hiç birşeye yaklaştırmayacak,menfaatlerine gelebilecek hiç bişeyde yardımda bulunmayacaksın....
ahmet yılmaz 5 yıl önce
kaynağa baktım ve güldüm :D
madida 5 yıl önce
rıza hoca her mikrofona boş boş konuşarak artık dinlenmez hale geldi.2 sene sonra yılmaz vural gibi takım bulamaz .mental olarak çok eksik .kendini çok büyük görüyor.çalıştırdığı takımlarda hep hüsran ama laf çok
Yetenekli genc sorunu 5 yıl önce
olayın aslı nedir bilmeden oyuncuyu yada rıza hocayı suçlamak yanlış ancak ortada bir gerçek var oyuncu kiralama konusunda iyi değiliz. oyuncu kiralarken yaşına-genel durumuna göre zorluk derecesinde mücadele eden ve devamlı oynayabileceği kulüpler seçmek aynı zamanda da bu kulüplerin oyuncunun hem mental hem oyuncu olarak gelişimine katkı sağlayabilecek teknik kadrolara sahip olmaları gerek. Kiralık oyuncu vermek kolay iş değil, bu konuda bana göre 1 numara chelsea, sistemini inceleyip kendimize uyarlayabiliriz bizde alttan iyi-yetenekli oyuncular geliyor ancak hem altyapı yetersiz (oyuncular a takıma geldiğinde birçok temel oyun davranışını öğrenmemiş oluyor ve fizik olarak çok yetersiz oluyorlar) hemde altyapıdan çıktıktan sonra gelişim biranda duruyor (örneğin 3 sene önce a takıma gelen fiziği yetersiz diye kiralık vs gönderilen yada a2 de oynayan oyuncu 3 sene sonra yeniden a takıma geldiğinde hala güçsüz hala temel pozisyon bilgisi vs eksik)
Salim Biltekin 5 yıl önce
Rıza Hocanın futbolculugu ve ahlakı degeri mukemmel.Lakın hocalık yonu cok zayıf kendini geliştiremedi.hırsı ve takdıksel bilgisi,oyuna mudahalesi yeterli degil