Beşiktaş'ta Transfer Krizi

Beş sezonda 59 transfere 200 milyon TL ödeyen Beşiktaş’ta bu süreçte kulübün borcu 115 milyon TL’den 568 milyon TL’ye çıkarken, tek kupanın kazanıldığı dönemde, bir çok isim elde kaldı.

FUTBOL 05.11.2014, 15:47
2828
Beşiktaş'ta Transfer Krizi
Bu oyuncuların başında ise Dentinho, Gökhan Süzen gibi isimler geldi. Siyah beyazlı takımda her yeni teknik adam, yeni transferler yaparken, tavsiye üzerine alınan oyuncular da can sıktı. Borcun zirve yaptığı takımda, kimi isimler rakip kalelere şut dahi atamadan takımdan ayrıldı.
 
Mircea Lucescu’nun tavsiyesi ile transfer edilen Dentinho, gol bulamadan takımdan ayrılırken, 1 milyon Euro’yu banka hesabına koymaktan geri kalmadı. Aynı şekilde bir başka transfer fiyaskosu ise Gökhan Süzen oldu. Samet Aybaba’nın istediği üzerine takıma alınan ve 1.1 milyon Euro kazanan Süzen de verim alınmadan gönderilen oyunculardan oldu.
 
Samet Aybaba döneminde gelip, sonrasında transfer olduğu hem Boluspor hem de Kahramanmaraşspor’dan kadro dışı kalarak ayrılan Sinan Kurumuş, aldığı 360 bin TL ve sahaya yansıtamadığı futbolu ile Beşiktaş formasını sırtından çıkaran isimlerden oldu. 
 
Beşiktaş’ın transfer hataları arasında ise Mehmet Akgün, Michael Eneramo, Sezer Öztürk ve Ömer Şişmanoğlu da geliyor dersek yanılmış olmayız. Sezer Öztürk’e 1.5 milyon Euro ödeyen fakat bir türlü kendisine formayı teslim edemeyen Beşiktaş’ta Ömer Şişmanoğlu da 1.65 milyon Euro almış, arada bir son dakikalarda oyuna girerek attığı gollerle dikkat çekmişti.
 
2012-2013 sezonundan sonra 30 ismi kadrosuna katan siyah beyazlı takımda sadece Kerim Frei, Pedro Franco, Ömer Şişmanoğlu, Eneramo ve Sezer Öztürk’e ödenen para 37 milyon TL’ye ulaştı. 

Analiz: Taner Karaman
Yorumlar (5)
12.Kartal 6 yıl önce
Baska? isitip isitip sunacaginiz baska ne Bok kaldi? Bir tek Taner Karaman? kalmisti... okuma yazmayi ögrenen her zibidi artik yaziyor ya...
hakan balta 6 yıl önce
Baska? isitip isitip sunacaginiz baska ne Bok kaldi? Bir tek Taner Karaman? kalmisti... okuma yazmayi ögrenen her zibidi artik yaziyor ya...
YY 6 yıl önce
Hayır arkadas bızım 10-30 harcamalarımız millete batıyo elın oglu bruma, amrabat, krasıc, yobo felan en az 10 mıslımız parayı sokaga atmıs la kelam, Allah sızı bıldıgı gıbı yapsın basın musveddeleri
mikail 6 yıl önce
herkez tarafindan bilinen konular gecmiste kaldi sen daha hala gecmise takildiysan senden gazeticide basarilada olamazsin madem sen takilmissin oldu olacaak demiroren zamaninada el atsan fena olmaz yazini sacma ve yersiz buldum
marco 6 yıl önce
ucuza ve ücretsiz alınıp değerini katlayan futbolcular hakkında hiç haber yapılmaz nedense