Beşiktaş'ta Serdar Aziz sürprizi

Beşiktaş, iç transferde Bursaspor'un parlayan yıldızı Serdar Aziz'i gündemine aldı. Elindeki birkaç ismin satışından önemli bir gelir elde edip UEFA'nın mali kısıtlamasından sıyrılmayı hedefleyen Siyah-Beyazlılar, buradan gelecek kaynağı 24 yaşındaki oyuncu için kullanmayı hedefliyor.

FUTBOL 25.06.2015, 03:43
1574
Beşiktaş'ta Serdar Aziz sürprizi

Yeni sezon öncesinde savunma hattındaki oyuncular Ersan Gülüm ve Atınç Nukan için teklif üzerine teklif alan Siyah-Beyazlılar, bu isimlerin yerinin doldurulması için çalışmalara şimdiden başladı.

Ersan için Çin Ligi ekibi Shandong Luneng’den 5 milyon Euro’luk bir öneri alan ve Asya temsilcisiyle görüşen yönetim; Almanya temsilcisi Leipzig’ten Atınç için gelen 6 milyon Euro’luk teklif sonrasında rotasını belirledi. Beşiktaşlı idarecilerin, bu cazip tekliflerin ardından takımın yeni teknik direktörü Şenol Güneş’in önceki takımı Bursaspor’un başarılı stoperi Serdar Aziz’i gündemine aldığı ortaya çıktı. UEFA’yla Finansal Fair-Play Kuralları çerçevesinde yaptığı anlaşma sebebiyle oyuncu satmadan futbolcu transferine para ödeyemeyen Siyah-Beyazlılar’ın; Atınç ve Ersan’ın gönderilmesinin ardından Yeşil-Beyazlı yıldız için temaslara başlayabileceği öğrenildi. Beşiktaş cephesinin bu transferi, 4 milyon Euro gibi bir bedele bitirmenin hesaplarını yaptığı iddia edildi.


Yeni statta zirveye

Bursaspor Yönetimi’nin ilk etapta satmaya sıcak bakmadığı 24 yaşındaki 1.83’lük savunmacı konusunda Şenol Güneş’i devreye sokmayı planlayan Beşiktaş’ın, bu hamleyle beraber öncelikle oyuncuyu ikna edip ardından bunu transferde koz olarak kullanabileceği konuşuluyor. Ek olarak gelecek sezonda Avrupa Kupaları’nda yer alamayacak Bursaspor’un bu durumundan da yararlanacak olan Beşiktaş’ın, Serdar’a yeni stadında Avrupa Ligi’nde zirveyi hedefleyecek bir kadroda yer alma şansını sunacağı bildirildi.

 

FANATİK

Yorumlar (3)
007 6 yıl önce
böyle kazmaları alıcaksanız hiç transfer yapmayın biz elimizdeki odunları gönderemiyoruz zar zor sivok be toraman öküzlerinden kurtulduk derken yenilerine gerek yok.
007 6 yıl önce
ismail serdar necip pektemek gol demek kazmalarını satıp bir an öce kurtulmaklazım ve gökhanla atınc kalmalı bir sene daha seneye ikisini birden en az 20 milyona satabiliriz.tabi yerine ona göre adam almamız şart.
murat 6 yıl önce
savunmada yapılacak en iyi transfer bu olacak bak görün inş olur. uzun zaman savunmada sıkıntı yasamıyacagız serdar gelirse...