Beşiktaş'ta sağ beke Kaderabek

Slaven Bilic, büyük sorun yaşadığı sağ bek pozisyonu için dört aday belirledi ve yönetime sundu. Hırvat hocanın önerileri içinde öne çıkan oyuncu Çek Milli Takımı’nın genç yeteneği Pavel Kaderabek. Portekizli Pinto da ara dönemin en güçlü transfer adaylarından.

FUTBOL 19.11.2014, 02:44
1125
Beşiktaş'ta sağ beke Kaderabek

1-PAVEL KADERABEK

Türkiye ile oynadıkları milli maçlarda dikkat çekti. 22 yaşındaki Sparta Prag’lının bonservis tutarı 2.5 milyon Euro.

2-İVO PİNTO

Scout ekibi geçen sezondan beri izliyor. Dinamo Zagreb’in 24 yaşındaki Portekizlisi şu an itibarıyla ikinci seçenek.

3-ALLAN NYOM

La Liga’da Granada forması giyiyor. 26 yaşındaki sağ bek oyuncusu, Kamerun Milli Takımı’nda da forma giyiyor.

4-MARTİN LİNNES

Molde’de oynayan 23 yaşındaki Norveçli, geçen günlerde takımıyla sözleşme uzattı. Bonservisi 3 milyon Euro.

BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Slaven Bilic, takımda bir kangrene dönüşen sağ bek sorununu Çek milli futbolcu Pavel Kaderabek ile çözmeyi planlıyor. Hırvat hoca, Sparta Prag’lı futbolcu dışında üç aday daha belirledi. Bilic, dört adayını da devre arası transfer dönemi için futbol şubesinden sorumlu Ahmet Nur Çebi’ye sundu.
Bilic’ini Kaderabek dışında belirlediği diğer isimler ise Portekizli Ivo Pinto, Kamerunlu Allan Nyom ve Norveçli Martin Linnes. Bilic, scout ekibiyle yaptığı çalışma sonucunda takımın yapısına en uygun isimler olarak bu dört futbolcuyu öne çıkardı.

YÖNETİM SEÇECEK, ÇEBİ BİTİRECEK

Teknik heyetin verdiği liste üzerinde çalışmalara başladıklarını kaydeden Çebi, “Şimdi hocanın verdiği bu dört isimin bonservis bedelleri ve isteyecekleri ücretler üzerine bir araştırma yapılacak. Ekonomik açıdan kulübün çıkarlarıyla en iyi şekilde örtüşecek olan isim belirlendikten sonra kendisiyle anlaşmaya çalışacağız. Alınacak oyuncu konusunda yönetimde son mutabakata sağlandıktan sonra ben gidip masaya oturup işi bitireceğim” dedi.

 

HÜRRİYET

Yorumlar (3)
atiba 6 yıl önce
hoca ısrarla pinto diyor, adam portekizli, portekizlilerden ağzımız çok yandı. Ayrıca hırvat takımında oynuyor, bilic de hırvat. Bilmem anlatabildim mi? Ya linnes ya karabatak :) yada rize den koray da olur.
sencer 6 yıl önce
Nyom da olur bence. Sonuçta siyahi oyuncular bizde iyi oynuyor. Atiba ile Ba nın yanına bir kule daha kazandırmış oluruz. Fener zenci sever :)
karakartal 6 yıl önce
adaylar iyi, bir tek pintoyu ben şahsen tanımıyorum. şener özbayraklı da düşünülebilir, hem yerli. gayet başarılı bir oyuncu