Beşiktaş'ta olay ayrılık açıklaması

Uzun yıllar Beşiktaş forması giyen fakat geçen sezon Sivasspor'a kiralanan İbrahim Toraman çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'ta olay ayrılık açıklaması

Gelecek sezon takımda olmayacağının haberini alan İbrahim Toraman kendi Twitter sayfası üzerinden açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş formasını giydiği için gurur duyduğunu söyleyen İbrahim Toraman'ın açıklamaları şu şekilde;

"Beşiktaş forması giydiğim ve bu büyük camianın mensubu olduğum 10 yıl boyunca büyük bir gurur duydum ve hala duyuyorum. Beşiktaşlılık duruşu ile her türlü zorluğa göğüs germiş, hiçbir fedakârlıktan kaçınmamış ve gerek saha içinde gerekse de saha dışında takımımı en iyi şekilde temsil etmeye gayret etmiş bir futbolcuyum.

Son 3 yılda sıkıntılı bir süreçten geçtim.Takımımı sahiplenme adına, bir takım kaptanının yapması gereken tüm sorumlulukları yerine getirip bilinçli davrandığım için bunun bedelini çok ağır ödedim.

Bu 3 yıl içinde bir Beşiktaşlı ’ya yakışır şekilde sabırlı ve metanetli davrandım. Yöneticilerle defalarca konuşmama rağmen bir türlü çözüm üretilmedi ve sürekli oyalandım. Takımım zarar görmesin diye hep sükûnetimi korudum. Hep kol kırıldı yen içinde kaldı. Yine öyle olacak. Ancak uğradım haksızlığı ilk ve son kez dile getirmeden edemeyeceğim.

Beni dün bir kulüp personeli arayarak, “Hoca seni çok seviyor. Ancak elindeki kadronun yeterli olduğunu düşünüyor. Kamp kadrosunda yoksun. Benden kulüp adına sana teşekkür etmem istendi” dedi. 10 yılını bu kulübe vermiş,kaptanlık yapmış bir futbolcuya görülen saygı bu maalesef!Başkanı geçtim,herhangi bir yönetici de mi arayamazdı! Sadece bir kulüp personeli ile bana veda ediliyor! Futbolu çok iyi bildiklerini zanneden bu yönetim zihniyetiyle başarının geleceğini ve Beşiktaş’ımızın yarınlarının güvende olduğunu hiç sanmıyorum.

Beşiktaş’ta oynamayacaksam bu saatten sonra futbol oynamanın da pek bir manası yok. Tüm Beşiktaş camiasına, taraftarına, personeline hakkımı sonuna kadar helal ediyorum. Umarım onlar da bana haklarını helal ederler. Ancak, 3 yıllımı heba eden, beni oyalayan, verdikleri sözleri tutmayan başta Başkan Fikret Orman olmak üzere, mevcut yönetime hakkımı hiçbir şekilde helal etmiyorum."

YORUM EKLE
YORUMLAR
kadir
kadir - 4 yıl Önce

Güle güle büyük kaptan! Sana yapılanlar elbet kongrede cezalandırılacaktır

BJK
BJK - 4 yıl Önce

Her fırsatta Toraman a binbir laf eden,seneye Fikret Orman ın stoper transferi Toraman diye alay edenler şimdi Toramancı olacak iyi izleyin.Ben boşa demiyorum bu karşıt geçinenler gerekirse şeytanı bile ortak gösterir eleştirmek için.Ayrıca Toraman ın olmaması çok iyi oldu seneye

serkanatlı
serkanatlı - 4 yıl Önce

hiçbir sporcusuna hakettiği gibi davranamayan kulübüz maalesef.demekki yöneticilerimiz olduğu yere pekte layık değiller.yazık!

SELÇUK
SELÇUK - 4 yıl Önce

BENDE sana hakkımı helal etmiyorum.
Beşiktaşlılık duruşuna sığınıp yaptığın 3 kavgayı asla unutmam!
İbrahim Üzülmez gibi bir adamı yemeni unutmam.
Dışarı bilgi sızdırmalarını unutumam.

Bu takımın başına gelen bir çok şeyden sen de sorumlusun.
Gittiğin iyi oldu! Benden sana hak yolunda EVET yok!

Ali Celik
Ali Celik - 4 yıl Önce

Al birini vur ötekini...
Senden kurtulduk insallah ahin tutarda, bu yönetimlerdende kurtuluruz

komikler yazar şimdi
komikler yazar şimdi - 4 yıl Önce

bende ben de ben dee ben deee sevgi kulüpleredir renkleredir sporcular sonra gelir yöneticilerse bu yolda zurnanın zort dediği yerdir sporcu görevini yapar parasını alır.helal etme etmeme başka şeydir.adam ne olduğunu izah etmiş seversininz nefret edersiniz,ayrı muhabbetler davranılma biçimi söylediği ve yerden göğe kadar haklıdır.üzülmez sanki 10 numaraydı yıllarca küfrettiniz,bi maçın devre arasında kendisi gibi olan bir sporcuya ve de hiç kimseye şartlar ne olursa olsun tokat atamaz.kavga diye yazılanlar bunlar.ve sezercik olayı bunda da taraf olanlar doğru tarafta olmalı.her ne olursa olsun metinler rızalar feyyazlar aliler düzgün ve alkışlatılarak gitmedi ki toraman gitsin!

eagle63
eagle63 - 4 yıl Önce

kendi isteğiyle aldığı sezerede aynı muamele yapılacakmı?

kartalizmir
kartalizmir - 4 yıl Önce

Sen sürekli takımda huzursuzluk çıkaran gazetecilere köstebeklik yapan bi adamdın toraman boşuna adamlık edebiyatı yapma. Zaten senin yüzünden kaç derbi kaç maç kaybettik sayısını unuttum. Güle güle