Beşiktaş'ta Ankara Alarmı

Sivasspor'u Ankara ASAŞ Stadı'nda ağırlamaya hazırlanan Siyah-Beyazlılar'da bu maç öncesinde önemli gelişmeler yaşanıyor. Başakşehir'den umduğunu bulamayan Beşiktaş'ın, 19 Ekim'deki karşılaşmadan olumlu izlenimle ayrılması halinde bu stadı kullanmayı sürdürebileceği öğrenildi

FUTBOL 12.10.2014, 02:53
4422
Beşiktaş'ta Ankara Alarmı

Vodafone Arena’daki inşaatın sürmesi nedeniyle yeni sezonda iç saha maçları için Atatürk Olimpiyat Stadı’nı kullanan Beşiktaş, 80 bin kişilik dev spor kompleksinin sahasının bakıma alınmasından dolayı zorunlu olarak rotasını değiştirmişti. İlk etapta Başakşehir’in stadını kullanmak için karar alan yönetim, Lacivert- Beyazlılar’ın başkanı Göksel Gümüşdağ’ın bu duruma sıcak bakmamasının ardından başka bir yer arayışına girmişti. Bu gelişmenin ardından Sivasspor’la oynanacak mücadeleye deplasmanda çıkmayı öneren ancak talebi Türkiye Futbol Federasyonu’ndan olumsuz cevap alan Kara Kartal, evini İstanbul’dan Ankara’ya taşıma kararı aldı. Sivas’la oynayacağı mücadeleye PTT 1. Lig ekiplerinden Osmanlıspor’un sahası Yenikent ASAŞ’ta çıkmayı kararlaştıran Siyah-Beyazlılar’ın, ligde sıradaki mücadelelere de bu statta çıkma ihtimalinin bulunduğu bildirildi. İşte 19 Ekim’de oynanacak karşılaşma öncesinde işte Beşiktaş’ın Ankara’ya taşınma sürecinde yaşanan gelişmeler: 

İç saha maçlarına burada çıkabilir

Sivasspor karşılaşmasını Ankara’da oynayacak olan Kara Kartal, Başkent’ten olumlu referanslar ile ayrılması durumunda, derbiler hariç diğer iç saha maçlarını burada oynayacak. İkinci yarıdaki mücadeleler için karar da buna bağlı olacak. 

ASAŞ için kira ödenmeyecek

Atatürk Olimpiyat Stadı için mücadele başına 100 bin lira kira veren yönetim, Osmanlıspor kulübüne herhangi bir ödemede bulunmayacak. Beşiktaş, sadece; özel güvenlik, elektrik, su ve diğer görevliler gibi sadece maça yönelik masrafları üstlenecek.

Bütün Ankara Siyah-Beyaz olacak


Ankara’daki karşılaşmaya büyük ilgi göstermesi beklenen taraftarın, 19 bin kişilik stadı tamamen doldurması öngörülüyor. Başkent’teki Beşiktaşlılar’ın yanında, İstanbul ve diğer illerden gelen futbol severler, Ankara’yı Siyah-Beyaz’a boyayacak.

Tur projesinde geri adım atıldı

Kombine kart sahiplerini ilk etapta İstanbul’dan Ankara’ya özel turlarla götürmeyi planlayan Beşiktaş Yönetimi’nin, bu projeyi hayata geçirmeme kararı aldığı öğrenildi. Bu gelişmenin ardında İstanbul’daki taraftar, Başkent’e kendi imkanıyla gelecek.

Loca ve kombine sahipleri tepkili

Vodafone Arena için aldığı kombine kartı Olimpiyat Stadı’nda da geçerli olan taraftarlar, bu uygulamadan Yenikent ASAŞ’ta yararlanamayacak. Sivas maçına ek bilet alması gereken kombine ve loca sahiplerinin bu duruma tepkili olduğu öğrenildi. 

 

FANATİK
 

Yorumlar (0)