Beşiktaş'la Chelsea Ocak'ta imzayı atıyor!

Beşiktaş'a her alanda çağ atlatmayı kafasına koyan Başkan Fikret Orman çalışmalarının karşılığını yavaş yavaş almaya başlıyor!

FUTBOL 18.12.2014, 03:10
4089
Beşiktaş'la Chelsea Ocak'ta imzayı atıyor!

CHELSEA İLE BEŞİKTAŞ ÖYLE BİR ORTAKLIK KURUYOR Kİ

Herkes Beşiktaş'la Chelsea arasında yapılan anlaşmanın transfer tarafına bakarken siyah-beyazlılar ile İngiliz ekibinin asıl üzerinde durduğu konunun altyapı hamlesi olduğu bildirildi.

Chelsea'nin  Türkiye'de bir futbol akademisi kurmaya çalıştığı, Beşiktaş'ın da bu konuda İngiliz ekibine ortaklık edeceği bildirildi. Chelsea'nin İstanbul dışında bir şehirde kurmak istediği futbol akademisinde İngiltere'den gelecek olan spor akademisyenleri de değişimli olarak eğitim verecek. Ayrıca akademide öğrencilere İngilizce de öğretilecek.

Beşiktaş'ın alt yapı hocaları ise İngiltere'ye gidecek ve burada Chelsea'nin alt yapı hocaları ile beraber çalışacak. Ayrıca Chelsea'nin diğer ülkelerdeki akademilerinin sistemleri de siyah-beyazlıların alt yapı hocaları tarafından incelenecek ve Beşiktaş'ın alt yapısı bu sisteme göre çalışacak.

CHELSEA İLE ANLAŞMA OCAK'TA RESMİYETE DÖKÜLECEK

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile dış ilişkiler sorumlusu Erdal Torunoğulları'nın yeni yılın ilk günlerde Londra'ya giderek Chelsea ile yaklaşık 8 aydır devam eden dirsek temsına son noktayı koyacak. Chelsea'nin G.Saray maçı için İstanbul'a geldiği dönemde başlayan iki kulüp arasındaki dostluk köprüsünde bizzat Başkan Orman'da yer almış ve iki kulüp özellikle Demba Ba transferinde oldukça yakınlaşmıştı. Beşiktaş ile Chelsea arasında Ocak'ın ilk günlerinde imzalanması beklenen sözleşmenin detayları sır gibi saklanıyor. Fakat alt yapı hamlesi ile transferde karşılıklı öncelikler dışında iki ekibin çok daha komplike bir anlaşma yapacakları öğrenildi.

ÜMRANİYE'YE GELECEK OLAN SCOUTING BİRİMİ GELİŞECEK

Beşiktaş'ta Önder Özen tarafından kurulan futbolcu izleme komitesinin Ümraniye'ye taşınmasına karar verildi. Teknik direktör Slaven Bilic'le çok daha koordineli çalışması istenilen bu birim için ayrıca yeni bir yatırım programı da planlanmış durumda.

Birimin şu anda kullandığı ve dünya üzerindeki 100'e yakın ligi (1, 2 ve 3'üncü ligler dahil) takip eden ekibine yabancı gözlemcilerin alınması dışında, bilgilerin kayıtlı bulunduğu bilgisayar sisteminin de güçlendirilmesi planlanıyor. Ayrıca, Portekiz'in Benfica takımının scouting sistemini koordine eden ismin de İstanbul'a gelerek Beşiktaş'la çalışması da gündeme geldi. Önder Özen'in görevi bırakırken Bilic'le bu birim için konuştuğu Başkan Fikret Orman'dan da birimin bozulmaması için ricacı olduğu bildirildi.

Yorumlar (8)
Ss 6 yıl önce
Fikret ve cag atlamak sabah sabah guldum
bülent 6 yıl önce
Bu isler takip edilmeli. Cok dogru ve ileriye ciddi bir yatirim olur.
Ss 6 yıl önce
Bu vizyon sana ters anlasılan. Sana Tüpçü başkanınla kolay gelsin.
muhsin 6 yıl önce
hani fıkra var ya: sel gelmiş ahali rahibe gidiyoruz bizle gel demiş. rahip: ben kalıyorum tanrıya güveniyorum bişey olmaz. sular beline kadar yükselmiş itfaiye botla gelmiş hadi gidiyoruz diye. rahip: ben tanrıya güveniyorum bişey olmaz. sular kiliseyi aşmış rahip damda daracık yerde. helikopter gelmiş hadi ipe tutun demişler. rahip: ben tanrıya güveniyorum bişey olmaz. tabi sonunda boğulup öteki aleme gittiğinde tanrım beni neden korumadın deyince bir ses: sana ahaliyi gönderim onlarla gitmedin, itfaiye gönderdim bota binmedin, helikopter gönderdim ipini tutmadın. daha ne yapaydım. teşbihte hata olmaz. yönetim 2 yılda kadro kurdu 3 kulvarda lideriz. stad büyük yol aldı önümüzdeki sezon başına açılıyor. uzun yıllardan sonra altyapıdan gençler takıma giriyor. şimdi de altyapı ve futbolcu transferi konusu dahil chelsea ile protokol. daha ne yapaydılar? size pışpış mı?
hursıt 6 yıl önce
fıkretın alacagı ancak 3'un bırıdır. baska bır boka yaramaz
asi kartal 6 yıl önce
sayın başkanı sevmesende düzgün konuş bende sevmiyorum ama o büyük beşiktaşın başkanı senin babanın oğlu değil çok cahil var çok... illa küfür edeceksen ve birisini aşağılıyacaksan git renklilere yap beyni güveli insan.
kartal yürekli 6 yıl önce
o gülen arkadaşlar tüpçünün yaptığı transferlere haykırıyordu zamannında demekki fikret başkan doğru yolda
ali buluç 6 yıl önce
8 yıl başkanlık yapan demirörenin 1 şampiyonluk geri kalan sezonlarda3.-4.-5.lik derecelerini unutup, geldiği 3 yıldan beri demirörenin pisliklerini temizlemekten takım kurmaya zor vakti olmasına rağmen kurduğu takımla 3.lükten aşağı düşmeyen ve bu senede muhtemelen şampiyon olacak bir ekip oluşturan fikret ormana laf söyleyenler ya bjk değiller ya da aziz yıldırımın adamlarıdır