Beşiktaş'ın Dev Hedefi

Vodafone Arena ile stad gelirinde rakiplerini yakalamayı hedefleyen Beşiktaş’ın gözü turizmde. Beşiktaş Başkanı Orman “Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret eden 1 milyon turistin uğrak noktası olmak için acentelerle görüşüyoruz” dedi.

FUTBOL 30.07.2014, 15:36
7509
Beşiktaş'ın Dev Hedefi

Barcelona, Real Madrid, Bayern Münih gibi Avrupa’nın dev futbol kulüplerinin stadları, aralarında Türkler’in de bulunduğu milyonlarca turistin akınına uğrarken, Türkiye’de üç büyükler dahil hiçbir kulübün stadını ziyaret eden yok. Ancak Beşiktaş, yeni stadı Vodafone Arena ile bu olumsuz tabloyu kırmayı hedefliyor.

Bunun için de hayli iddialı bir proje üzerinde çalışıyor. Beşiktaş’ın yeni forma lansmanı için geçen hafta gittiğimiz İngiltere’nin Leeds şehrinde Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman, sohbet sırasında üzerinde çalıştıkları projeyi anlatmaya ‘Dolmabahçe’nin 1 milyon turisti’ var sözleriyle başladı. Orman’ın anlattıklarına göre Dolmabahçe Sarayı’na gelen yılda 1 milyon turistin uğrak noktalarından biri de Vodafone Arena olacak.

Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman, yeni stadla birlikte Dolmabaçe’yle ilgili gönlünde yatan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Tobbaş’la paylaştığı projeyi şöyle anlattı: “Dolmabahçe Sarayı’na yılda 1 milyon turist geliyor. Dolmabahçe’de şimdi turistleri getiren otobüslerin yarattığı görüntü kirliliği var. Acentelerle görüşüyoruz, otobüsleri bizim parka bırakabilirler. Buradan turistler hem Dolmabahçe’yi hem de Vodafone Arena’yı ziyaret etme imkanı bulabilir.”

"Kadir Abi" sıcak bakıyor

Fikret Orman, stadla ilgili projeyi anlatırken, bölgeyle ilgili hayalini de paylaştı. Orman “Vodafone Arena ve Dolmabahçe’yi kapsayan bölgedeki yollar yer altına alınabilir. Böylece stad ile Dolmabahçe arasındaki bölge güzel bir meydan haline dönüşebilir” dedi. Bu düşüncesini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile paylaşıp paylaşmadığını sorduğumuzda ise Orman, şu yanıtı verdi: “Kadir Abi’ye anlattık. Kendisi biliyorsunuz mimar. Projeye de sıcak baktı.”

Müze, SPA, konser ve moda gösterileri olacak

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena’nın Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu olacağını söyledi. Orman, şu bilgileri verdi: “Taraftara ve ziyaretçilere 7 gün açık olan bir kompleks tasarladık. Restoranlar konusunda Ferit Şahenk’in sahibi olduğu D-ream ile temastayız. Ayrıca moda defileleri ve konser etkinlikleriyle ilgili de Doğuş Grubu şirketlerinden IMG ile anlaştık. Vodafone’un katkısıyla dijital müze olacak. Ayrıca 800 metrekare alanda SPA merkezi yer alacak.

Vodafone Arena’nın hizmete girmesiyle birlikte stad gelirinde rakipleriyle arasındaki farkı kapatacaklarını söyleyen Orman “Rakiplerimizin 120 milyon liraya ulaşan stad geliri var. Biz de Vodafone Arena ile 130 milyon lira gelir hedefliyoruz. Yeni stadda yer alacak 146 adet locanın 110 tanesi şimdiden satıldı” dedi.

Kaynak: sporx.com

Yorumlar (5)
yücel 6 yıl önce
maç hangikanalda her maç öncesi böyle bir bilgi verseniz nasıl olur?
kurmaykartal 6 yıl önce
soyguncu lig tv utanmadan 20tl yapmış maçı..ulan zaten şu anda maç yokken 70 tl.para ödüyoruz..bu neyin 20 tl.si?ayıp be..ben bu kadar hırsızın birarada yaşamayı başardığı başka memleket görmedim.hem de göz göre göre.
Mesut 6 yıl önce
Lig tv üyesinin. Kurmaykartal' I'n görüşlerine aynen katılıyorum.
alı 6 yıl önce
lan başkan müsveddesi, o zaman got kadar degılde adam gibi 60 bın kışılık stad yapsaydın,bursanın bıle yenı stadı 45 bın kısılık.ama bu kafayla gıdersen o kucuk stadın bıle hıcbır zaman dolmaz.gordun ıste taraftar ıstedımı olımpıyatı 80 bın kışı doldurdu.ama su durumda maçlara gelmıcez ıstıfa et artık!
Koray silahtaroğlu 6 yıl önce
alı rumuzlu arkadaş; yazmış olduğun yorum için seni kınıyorum. Senin Beşiktaş'lı olduğundan şüpeliyim. Kulüp başkanımıza öyle hitap edemezsin. Esas müsvedde sensin...