Beşiktaş'a Gomez müjdesi

Siyah-Beyazlılar'ın, Alman golcüyü Fiorentina'dan 2 yıllığına kiraladığı ortaya çıktı. Bu yöntemle beraber yönetim, UEFA'nın mali denetiminden kulübü kurtarırken; başarılı futbolcunun 2017'ye kadar takımda kalacağının kesinleşmesi de taraftarı sevindirdi.

FUTBOL 16.08.2015, 03:42
3610
Beşiktaş'a Gomez müjdesi

Demba Ba’yı Çin Ligi ekibi Shanghai Shenhua’ya 13 milyon Euro’ya gönderen Siyah-Beyazlılar, Senegalli oyuncunun yerini İtalya Serie A temsilcisi Fiorentina’dan Alman yıldız Mario Gomez’le doldurmuştu. Siyah-Beyazlılar, 30 yaşındaki futbolcuyu satın alma opsiyonlu olarak kiraladıklarını açıklamış, ancak bu konuda fazla detay vermemişti. 

Resmi sitesinden Gomez’e; 2015-16 sezonu için 3,5 milyon Euro garanti ücret ödeyeceğini duyuran Beşiktaş Yönetimi’nin, bu oyuncuyu 2016-17 sezonu için kiraladığı ortaya çıktı. Konuyla ilgili olarak TFF'ye yaptığı bildiride Gomez'in sözleşme başlangıcını 31 Temmuz 2015 olarak gösteren Siyah Beyazlılar'ın 1.89'luk forvetin anlaşma bitiş tarihi 31 Mayıs 2017 olarakiletmesi, taraftarı sevindirdi.

Beşiktaşlı idarecilerin; bu yöntemle beraber UEFA’nın Finansal Fair-Play Kuralları’nın denetiminin getirdiği kısıtlamayı aştığı öğrenildi.

‘Beşiktaş’ta bırakabilirim’

Alman golcü, Siyah-Beyazlılar’a imza atmasının ardından kariyerine Türkiye’de nokta koymayı planladığını açıklamıştı. Gomez, “Hedeflerime uyan bir takımdayım. Şimdi 30 yaşındayım. Uğurlu numaram ise 33... Beşiktaş’ta 3 sezon forma giyip futbol hayatıma burada nokta koyabilirim” demişti.

Yorumlar (5)
fatih 5 yıl önce
senin 3 sezon kalıp kalmayacağını bilmemde bu sene fikonun son senesi şampiyonluk basamağının haricindeki her türlü basamakta orman şutlanacak
Sami 5 yıl önce
Vallahi, Besiktas Sampiyon olsada Orman mutlaka gitmeli. Cunku o varken hicbirsey yolunda gitmiyor. Bir tuhaflik,bir ugursuzluk var. Tam havamizi bulamiyoruz. Hep boyle basi egik, ezik bir yasam tarzi. Bu Buyuk Besiktasa uygun bir tarz degil!
fatih 5 yıl önce
Beşiktaş tarihinin en ağlak parasız vizyonu dar sürekli yalan dolan başkanı olarak tarihe geçecek
yazık hem zekasızlar 5 yıl önce
hem bilmiyor hem öğrenmiyor hem saçmalıyorlar.hem destek olmuyor hem istiyorlar.menfaatleri herşeyden önce geliyor.yazık belki 3-5 taneler ama sürekli mide bulandırıyorlar aynı sinek gibi..zavallılar ama doğruları gerçek Beşiktaş'lılar görüyor...
Nuri 5 yıl önce
Orman istifa!