Beşiktaş'tan TFF'ye flaş başvuru! 86-87 Sezonu İncelensin!

teknik direktör Mesut Bakkal'ın yazmış olduğu 'Mesut Bir Adamın Hikayesi' isimli kitapta, 1986-1987 sezonunun 35. haftasında oynanan Beşiktaş müsabakasında kendisinin ve Denizlispor oyuncularının tamamının açıkça teşvik primi aldığını ve ayrıca söz konusu müsabakada oynayan Denizlisporlu oyuncuların tamamının doping içeren madde kullandığını itiraf etmişti.

FUTBOL 13.03.2020, 19:04 15.03.2020, 12:04
112

Beşiktaş, 1986-1987 sezonu şampiyonluğunun Galatasaray'dan alınarak, Beşiktaş'a verilmesi için TFF'ye dilekçe verdiklerini açıkladı.

Beşiktaş'ın yaptığı açıklama şöyle;

"TFF'ye tescilli Teknik Direktör Mesut Bakkal, yazmış olduğu 'Mesut Bir Adamın Hikayesi' isimli kitapta, 1986-1987 sezonunun 35. haftasında oynanan Beşiktaş müsabakasında kendisinin ve Denizlispor oyuncularının tamamının açıkça teşvik primi aldığını ve ayrıca söz konusu müsabakada oynayan Denizlisporlu oyuncuların tamamının doping içeren madde kullandığını itiraf etmiştir.

TFF Futbol Disiplin Talimatı'nın 56. maddesinde belirtildiği üzere, bir müsabakanın sonucunu veya sürecini hukuka ve spor ahlakına aykırı şekilde etkilemek yasaktır. Teşvik primi verilmesi de bu kapsamdadır. Ayrıca performans artırıcı ilaç almak suretiyle doping kuralı da açıkça ihlal edilmiştir.

Söz konusu açıklamalar utanç verici olmakla birlikte, hukuken soruşturma ve kovuşturma imkanının halen bulunması nedeniyle TFF'nin ilgili kurullarını göreve davet ediyoruz.

Bugün TFF'ye gönderilen ve ekte yer alan dilekçemiz ile;

1986-1987 sezonunun 35. haftasında oynanan Beşiktaş – Denizlispor müsabakasının Kulübümüz lehine 3-0 hükmen galibiyet ile tescil edilmesini,

1986-1987 sezonuna ilişkin lig tescilinin iptali, sıralamanın yeniden düzenlenerek söz konusu geçerli olan averaj kurallarının da dikkate alınarak 1986-1987 Süper Lig Şampiyonu olarak Kulübümüzün tescil edilmesini,

Mesut Bakkal isimli teknik direktör hakkında TFF Talimatları'nın ilgili hükümlerince sürekli hak mahrumiyeti ile cezalandırılması ve futbolla ilgili her türlü faaliyetten men edilmesini,

İlgili müsabakada teşvik primini veren kulüp ve teşvik alan kulübün yöneticileri, müsabakada yer alan ve halen futbol ailesi içerisinde bulunan ilgili kulübün teşvik primi ve doping maddesi alan futbolcuları, teknik adamlarının tespit edilip sürekli hak mahrumiyeti ile cezalandırılması ve futbolla ilgili her türlü faaliyetten men edilmesini talep ediyoruz.

Saygılarımızla"

Yorumlar (1)
Zihni bjk 1 yıl önce
En yakın zamanda Trabzon'un şampiyon yemedimiler,şike aşikardi.cuvallarla paralar götürülüp verenler her şeyi hasır altı yapmak için bjk başkanlıktan yıldırım gibi siy ismiyle bir gecede TFF başkanı olunulup fidanın onayını hiçe satipta neler oldu neler ki .yani bjk omurboyu namusuyla şereffiyle haramsizlukla ŞAMPİYON HER ZAMANDA NAMUSLU DOĞRU HAKTANYANA HAK YEMEYEN KULUPSE İŞTE BU BJK KULUBUDUR.CUNKU ONURSAL BAŞKANLARİ HAKKİ BABALARİ ŞEREFBEYLERİN KULUBUDUR.TFF KENDİNİ ZATEN RENGİDE BELLİ HER ŞEYİ BELLİ ADELET HAKTAN HAKKİ KORUYAN SORULARİ TAŞİYAN HALİNE GELMESİ BUDA TURK FUTBOLUNUN NE KADAR KALİTESİNİDE BAŞARİSİNİDA ORTAYA KOYUYOR ZATEN YANCİ YALAKALAR. HA TFF BU KONUYU ACİPTA EVET BJK HAKKİ YENDİ HAKKİ GERİYEMİ İADE EDER GULDURMEYİN EN YAKİN DA BJK YAPTİKLARİNİ UNUTTUK YA