Beşiktaş'ta yüzler gülüyor

Millî araya lider giren Beşiktaş'ta yüzler gülüyor. Yüzü tebessüm edenlerin başında, Teknik Direktör Şenol Güneş geliyor.

FUTBOL 11.11.2015, 10:00 11.11.2015, 10:03
471
Deneyimli hoca, 14 Ekim'de kurduğu cümlelerde haklılık payının yüksek olmasının gururunu yaşıyor. 18 Ekim ile 8 Kasım tarihleri arasında dördü Süper Lig, ikisi Avrupa Ligi'nde toplam 6 sınav veren Siyah-Beyazlılar, bunlardan alnının akıyla çıkmayı başardı.

İstanbul temsilcisi bu süreçte Başakşehir'de ağırladığı Rize'yi 1-0 yendi. Kasımpaşa önünden 3-3'lük skorla ayrıldı. Deplasmanlarda Antalya'yı 5-1, Bursa'yı 1-0'la üzdü. Rusya'da Lokomotiv Moskova ile 1-1 berabere kalan Kartal, Olimpiyat'ta da aynı sonuca imza attı. Ortalama 3,5 günde bir yeşil zemine ayak basmasının getirdiği yorgunluğa rağmen hiç kaybetmedi. Yoğun trafik başlamadan öğrencilerini uyaran Şenol Güneş ise daha önceki beyanatında  dikkat çektiği gibi bugünlerde önünü daha net görebiliyor.

Süper Lig'de 26 puanla zirvede bulunan Beşiktaş, ikinci Fenerbahçe (24) ile farkı artıramasa da Galatasaray (21) ile arayı açtı. Avrupa Ligi H Grubu'nda Lokomotiv Moskova'nın (8) ardında ikinci basamakta yer alan Siyah-Beyazlılar (6), son iki maça avantajlı giriyor. İsmail Köybaşı, Oğuzhan Özyakup, Olcay Şahan ve Cenk Tosun'u Ay-Yıldızlı göreve gönderen Şenol Güneş, diğer talebelerini kısa bir tatille ödüllendirdi. Sivasspor karşılaşmasının hazırlıklarına bu akşam başlayacağı bildirilen Kartal'ın taktisyeni, futbolcularını rehavet konusunda yeniden ikaz etti. “Henüz sezonun yarısında bile değiliz. Ciddiyetimizi her daim korumalıyız ki mutlu sona ulaşabilelim.”
Yorumlar (0)