Beşiktaş'ta kazandıran taktik!

Beşiktaş yönetiminin son yıllarda yaptığı en başarılı uygulamalarından biri olan ‘bekle ve zamanı geldiğinde bedavaya al’ politikası sayesinde milyonlarca euro cepte kaldı!

FUTBOL 28.12.2017, 10:45 28.12.2017, 21:36 kartalbakışı.com
540
Beşiktaş'ta kazandıran taktik!

Fikret Orman yönetimin son yıllarda ortaya koyduğu transfer politikası sayesinde hem milyonlarca euro siyah-beyazlıların kasasında kaldı hem de üst üste şampiyonluklar ve Avrupa'da başarı geldi. Kısa özetlemek gerekirse; Beşiktaş'ın bu taktiği her açıdan kazandırdı! İki yönetici Umut Güner ve Şafak Mahmutyazıcıoğlu önderliğindeki transfer komitesinin 2 senede yenilediği defans hattının en büyük özelliği, oyuncuların dünya çapında yıldızlar olmasının yanı sıra tamama yakınının bedavaya alınmış olması.

***

DÜNYA ONLARI İZLEDİ

Geçen sezon Gökhan Gönül'ü F.Bahçe'den bedavaya alan ikili, sol beke de Barcelona'nın dünyaca ünlü yıldızı Adriano'yu toplamda 1.7 milyon euro gibi çok düşük bir bonservis bedeli ile kadroya kattı.

***

F.Bahçe'den ayrılıp Inter'e giden Caner Erkin ise İtalyan ekipten ücret ödenmeden kiralandı ve bu sezon başında 750 bin euro verilerek bonservisi alındı. Yönetim esas bombayı ise hala dünyanın sayılı stoperlerinden biri gösterilen Pepe'yi 'sıfır' maliyet ile takıma kazandırmak oldu. Hırvatistan Milli Takımı'nın stoperi Vida da yine 'sıfır' bedelle kadroya katıldı.

***

Kaynak: Fotomaç

Yorumlar (0)