Beşiktaş'ta kaleci operasyonu!

Kaleci arayan Siyah-Beyazlılar büyük bomba patlattı. Kartal, Sırbistan Milli Takımı'nın 2 kalecisini birden İstanbul'a getirip görüştü. 32 yaşındaki deneyimli Stojkovic mi, 20 yaşındaki genç yetenek Rajkovic mi? Bunun kararını Şenol Güneş verecek.

FUTBOL 17.12.2015, 10:16 17.12.2015, 10:17
6249

 Beşiktaş’ta büyük kaleci operasyonu başladı. Gündeminde çok sayıda alternatif bulunduran Siyah- Beyazlılar’ın sürpriz bir atakla, Sırbistan Milli Takımı’nın 2 kalecisini birden İstanbul’a getirip, görüştüğü ortaya çıktı.

O isimlerden biri Maccabi Haifa forması giyen Stojkovic. 66 kez ülke takımının formasını da giyen 32 yaşındaki deneyimli file bekçisinin sözleşmesi ise sezon sonunda bitiyor, kendi kulübü de yeni mukavele öneriyor. İstanbul’da görüşülen diğer kaleci ise Rajkovic.

32 yaşındaki Sırp kaleci Vladimir Stojkovic, 2014-15 sezonundan itibaren İsrail'in Maccabi Haifa takımında forma giyiyor. 2014-15 sezonunda 35 maçta forma giyen deneyimli kaleci bu maçlarda toplam 36 gol yedi.

Galatasaray’la tanındı!

20 yaşındaki kaleci de İsrail’de Maccabi Tel Aviv takımında oynuyor, geleceğin en önemli yeteneklerinden biri olarak kabul ediliyor. Rajkovic ismi Türkiye gündemine ilk olarak sezon başında Galatasaray ile gelmişti. Ümit milli formayı uzun süre giyen genç yıldız, A Milli kadroya da yükseldi. Onun kulübüyle olan sözleşme bağı ise 2020’ye kadar.

20 yaşındaki genç Sırp kaleci Predrag Rajkovic, İsrail'in Maccabi Tel Aviv takımında forma giyiyor. Rajkovic 2012-13 yılından itibaren 57 karşılaşmada forma giyerken bu maçlarda toplam 58 gol yedi.

Biri olacak, çünkü...

Bu 2 eldiven arasında son kararı teknik direktör Şenol Güneş verecek; deneyimi ya da gelecek yatırımını seçecek. Seçecek diyoruz çünkü statü gereği bir takım 2 yabancı kaleciyi birden 18 kişilik kadrosunda tutamıyor.
Yorumlar (3)
Deniz 5 yıl önce
Predrag Rajkovic başarılı bir kaleciye benziyor.

aşağdaki linkten izlyebilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=FHksULH4lnQ
Deniz 5 yıl önce
Rajkovic Fifa 20 Yaş altı dünya kupasında en iyi kaleci seçilmiş. maccabi 3 M euroya transfer etmiş. Geleceğin kalecilerinden biri olarak gösteriliyor.
EMRE 5 yıl önce
Biz kendi kalecimizi neden çıkaramıyoruz? Çıkar alt yapıdan bir adam koy kaleye, Casillas 17 yaşındaydı kaleye geçtiğinde...