Beşiktaş, Sosa ile anlaşmaya çok yakın!

Hürriyet gazetesi Beşiktaş muhabiri İsmail Er'in iddiasına göre Beşiktaş Pepe transferini bitirdi ve Fikret Orman eski futbolcuları Jose Sosa için Milan'lı yetkileri kiralama konusunda ikna etti.

FUTBOL 03.07.2017, 23:25 04.07.2017, 13:18
3315

Pepe transferi için geri sayıma geçen Beşiktaş, sürpriz biçimde gündeme gelen Jose Sosa ile de anlaşmaya çok yakın. Siyah beyazlıların önceki sezon kazandığı şampiyonlukta büyük payı bulunan ve geçen yıl 7.5 milyon Euro’ya Milan’a satılan Arjantinli futbolcu, Beşiktaş’a dönebileceğini bildirdi.

***
Sosa’nın, “Kulübümle anlaşırsanız ben sorun çıkarmam” dediği belirtildi. Başkan Fikret Orman’ın bizzat ilgilendiği bu transferin bu hafta içinde netleşmesi bekleniyor.

***

Son olarak 23 milyon Euro’ya Hakan Çalhanoğlu’nu alarak flaş transferlerine bir yenisini ekleyen Milan, takımda oynama şansı pek kalmayan Sosa’yı elden çıkarmayı planlıyor. Beşiktaş’ın 1 yıllık kiralama teklifine sıcak bakan İtalyan kulübü, Arjantin’den gelen önerileri de değerlendirip, kararını bildirecek. Beşiktaş, Jose Sosa transferini bitiremezse PSG’den Hatem Ben Arfa için görüşmelere başlayacak. Bu arada teknik direktör Şenol Güneş Sosa için yönetime olumlu rapor verdi.

***

Kaynak: Hürriyet

Yorumlar (1)
kartalım 3 yıl önce
beşiktaşın bu yıl en büyük transferi sosa olacak bunu göreceğiz çünkü bu takımın balansı sosa idi kilit açan takımla iyi anlaşan ve ortada oynamasına rağmen atakları kanatlarada taşıyan tam bizim ihtayacımız olan sosa gelmeli aynı zamanada takım savunmasına katkı yapan.