Beşiktaş patlama noktasında! İsyan

Beşiktaş Jimnastik Kulübü, tesisler açısından kendilerine yapılanlar sonrasında patlama noktasına geldi...

FUTBOL 14.10.2014, 11:14
10087
Beşiktaş patlama noktasında! İsyan

Türkiye’nin her yerinde son derece modern statlar yükseliyor. TT Arena, Rize, Mersin ve Konya’da statlar açıldı. Bursa, Afyon, Malatya, Antalya, Sivas, Eskişehir, Samsun, Antep, Sakarya, Kocaeli, Trabzon, Ankara, Batman, Hatay, İzmir (2), Manisa (2), Adana, Çorum, Elazığ, Edirne ve Giresun’da çalışmalar sürüyor. Bütün bu statlar devlet imkanları ile yükseliyor.

Bir tek İnönü, Beşiktaş Kulübü’nün sırtında. İnönü’yle aynı yere yapıldığı için, eski stadın yeri kamuya kalmamış olabilir. Sonuçta Türk sporuna hizmet edecek bir yer. En azından yarısını, diğerlerinde olduğu gibi devlet karşılayabilirdi.

ÜÇ GÜNLÜK KULLANIM 150 BİN TL!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Süper Lig’de üç büyük kulübün yer almasına rağmen, başka takım oynatıyor. Aynı zamanda Kulüpler Birliği Başkanı ve Federasyon Yönetimi’nde yer alan Göksel Gümüşdağ, siyasi ilişkilerini spora yansıtıyor. Aynı belediye, tarihte ilk kez ülkemizi Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden Beşiktaş Hentbol Takımı’na, Sinan Erdem Spor Salonu’nu vermiyor. Bir maç için üç günlük kullanım bedeli olarak 150 bin liralık fatura çıkartıyor. Takım güç bela Kocaeli’de salon bulabiliyor.

ALTYAPIYA HER YER BEŞİKTAŞ!

Fulya’nın fiziki koşulları el verişli değil. Altyapıda çeşitli yaş grupları farklı liglerde mücadele içinde. Bu liglerde oynayan kulüpler içinde sadece Kartal’ın ev sahibi olarak maçlarını oynayacağı sahası yok.

Federasyonun İstanbul İl Başkanı olan Yemen Ekşioğlu sayesinde; Selimiye, Çilekli, Yahya Kemal, Alibeyköy ve Albayrak sahalarında güçlükle maça çıkma imkanı bulabiliyor.

OLİMPİYAT İÇİN %100 ZAM

Ali Sami Yen’in yıkılması ile birlikte Olimpiyat Stadı Galatasaray’ın kullanımına verildi. Sarı-Kırmızılı kulüp, buraya rüzgar panelleri yapma karşılığında maçlarını burada oynadı. Panellerden hâlâ haber yok! Benzer durumda Beşiktaş, çürümeye terk edilen ve hiçbir kulübün gitmediği stat için geçen yıl maç başı 50 bin lira öderken, rakam bu sezon 100 bine çıkartıldı. Bununla da kalınmayıp, iki hafta önce saha bakıma alınıp, ortaya yeni bir sıkıntı çıkartıldı.

RESMEN SÜRGÜNDE!

İç saha maçlarında içinden çıkılmaz hâl alan Beşiktaş’ta yönetim, çalmadık kapı bırakmadı. Ama kimse davetsiz misafiri buyur etmedi. Hatta, ‘Buyursunlar gelsinler. Kadıköy de oynasınlar’ açıklaması yapan Fenerbahçe Yönetimi, ‘Bir hafta Galatasaray, bir hafta da bizim sahada oynayın’ diyerek ağız değiştirdi. Kapı kapı dolaşıp olumsuz yanıt alan Siyah-Beyazlılar, Sivas maçı için çaresizlik içinde Ankara yollarına düşecek.

Yorumlar (0)