Beşiktaş, Lorient ile masaya oturdu!

Beşiktaş, Vincent Aboubakar'dan vazgeçmiyor. Porto ile anlaşamayan Siyah Beyazlılar, Kamerunlu futbolcunun bonservisinde söz sahibi olan Lorient ile görüşmelere başladı.

FUTBOL 08.06.2017, 15:49 09.06.2017, 12:00
6674

Beşiktaş'ın Vincent Aboubakar ısrarı sürüyor. Siyah Beyazlılar, Porto'nun ardından, futbolcunun önceki kulübü Lorient'le temasa geçti.

***

Porto ile Lorient arasındaki anlaşmaya göre, Aboubakar başka bir kulübe transfer olursa Porto, Lorient'e 6 milyon Euro ödeyecek. Aboubakar'ın Porto'daki sözleşmesi, gelecek sezon sonunda bitecek. Ancak Portekiz ekibi, futbolcusunu kiralaması halinde de Lorient'e bu bedeli ödeyecek. Porto bu durumda oyuncusunu kadroda tutup, Lorient'e ödeme yapmaktan kurtulmayı planlıyor.

***

Beşiktaş ise Lorient ile masaya oturdu. Siyah Beyazlılar, Fransız yöneticileri, uzlaşmamaları halinde, Aboubakar transferinden kazanç sağlayamacakları konusunda uyardı. Pazarlıklar ise sürüyor. Siyah beyazlılar, 6 milyon Euro'luk bedeli 4 milyona çekerek Lorient'i ikna etmeye çalışacak. Daha sonra Porto'ya da kiralama ücreti ödenerek sezon sonunda bonservisinin alınmasını da kapsayacak bir anlaşma yapılacak.

***

Kulüp başkanı Fikret Orman ve Futbol Komitesi Sorumlusu Umut Güner, görüşmeleri yakından takip ediyor. Aboubakar transferinin kısa sürede tamamlanması planlanıyor.

***

Kaynak: Ntv Spor

Yorumlar (1)
Alper Kaya 3 yıl önce
i̇şin içinde umut güner varsa bu iş çoook uzar. kısa sürede tamamlanamaz bu transfer.