Beşiktaş Kritik Kararı Ona Bıraktı

Beşiktaş, Kayseri Erciyes'e gitmesi gündemde olan Muhammed'e söz hakkı tanıyacak.

FUTBOL 07.07.2014, 03:56
105
Beşiktaş Kritik Kararı Ona Bıraktı

 Siyah-beyazlı futbolcunun takımdan ayrılması konusunda ısrarcı olmayacak olan Futbol Genel Direktörü Özen, “Seni başımızdan savmıyor, tam tersine uzun yıllar Beşiktaş forması giymen için kiralık göndermeye çalışıyoruz” diyerek Muhammed’in gönlünü aldı.Beşiktaş’ın Bielefeld kampında yer alan Muhammed Demirci’nin Kayseri Erciyesspor’a kiralanmasının gündeme geldi ama oyuncu bu ayrılığa biraz soğuk baktı. Yönetimin, gitmesi konusunda oyuncuya baskı yapmak yerine, kararı ona bıraktı.

Daha önce yaptığı açıklamalarda bu futbolcunun gölgede değil güneşte olmasını istediğini söyleyen Futbol Genel Direktörü Önder Özen’in, genç oyuncuyla görüşerek, “Merak etme gideceğin kulüpte mutlaka oynayacaksın. Zaten nereye gidersen git senin gibi bir yeteneği her hoca oynatır. Senin üzerinde çok baskı var ama oynayacağın takımda bu durumlar olmaz. Seni başımızdan savmıyor, tam tersine uzun yıllar Beşiktaş forması giymen için kiralık göndermeye çalışıyoruz” diye konuştuğu öğrenildi.

Kayseri Erciyesspor’un hocasının hâlâ netleşmemesi nedeniyle kiralama işlemlerini bitiremeyen Beşiktaş Yönetimi de, Muhammed’in gittiği takımda yedek kalma endişesine hak verdi. Başkan Fikret Orman’ın da tıpkı Önder Özen gibi düşünerek, Muhammed’e, oynayabileceği bir kulüp bulunmasını istedi.

Öte yandan Beşiktaşlı birçok yöneticinin ise “Kiralandığı yerde yedek oturacaksa bizim kulübede otursun daha iyi” diye görüş bildirdiği ifade edildi.

Yorumlar (0)