BEŞİKTAŞ KİRALIK OLARAK İSTEDİ

FIFA menajeri Saffet Balkan, Everton'da forma giyen genç futbolcunun Galatasaray'ın gündemine gelmediğini, ancak Beşiktaş'ın transfer için bir girişimde bulunduğunu söyledi.

BEŞİKTAŞ KİRALIK OLARAK İSTEDİ

Belçikalı doğumlu golcü Romelu Lukaku'yu en iyi tanıyan isimlerden olan FIFA menajeri Saffet Balkan, Everton'da forma giyen genç futbolcunun Galatasaray'ın gündemine gelmediğini, ancak Beşiktaş'ın transfer için bir girişimde bulunduğunu söyledi. Sporx.com, Beşiktaş'ın Lukaku'ya resmen talip olduğunu 30 Mayıs 2014'te yaptığı özel haber ile Türkiye'ye duyurmuştu. O haber için tıklayın...

BEŞİKTAŞ KİRALIK OLARAK İSTEDİ

Radyospor'a konuşan Balkan, "Galatasaray'ın gündemine gelmedi. Ancak Beşiktaş'tan, sportif direktör Semih Usta bey 'Lukaku bize kiralık olarak gelebilir mi?' diye ricada bulunmuştu. Çünkü ben Lukaku'yu, annesini, babasını tanırım. Ben de kendisine ve menajerine ilettim. İngiltere'deki kanuna göre onun 3 yıl İngiltere'de oynaması gerekiyor. 3 yılın ardından bir İngiliz gibi bütün hakları elde ediyor. Genç bir futbolcunun 3 yıl sürekli İngiltere'de oynaması gerekiyor, dışarıya çıkmadan. Bu nedenle Beşiktaş'a gelemeyeceğini söyledi. Türkiye'ye gelme ihtimali yüzde sıfırdır. Drogba veya Aurelien Chedjou'dan olumsuz referans aldığı iddiası ise doğru değildir" dedi.

 

SÖZLEŞME FESİH BEDELİ 55 MİLYON EURO

 

 

Balkan, "Galatasaray'ın bir teklifi ya da görüşme talebi olsaydı menajeri beni arardı. Ben kendisiyle pek çok ortak iş yaptım. Lukaku'nun Türkiye'ye gelme düşüncesi yok. Belki 5 sene sonra gelir. Babası Gençlerbirliği'ne futbolcu olarak biz getirmiştik. Lukaku, yanılmıyorsam Türkiye'de doğdu. Lukaku'nun şu anki değeriyle de Türkiye'ye gelme ihtimali yok. Kiralık olarak gitme ihtimali olsa en az 4-5 İngiliz takımı devrede; Türkiye'ye sıra gelmez. Everton'dan kontrat fesih bedeli 55 milyon euro. Ama tabii reel değeri 30-40 milyon euro arasındadır" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
müellif
müellif - 4 yıl Önce

lukakuyu bilmemde, bir siyahi forvet alıp BA nın yükünü azaltsak çift forvete geçsek çok güzel olur. Hem öndeyken takım geri çekilmez. Doumbia var mesela rusya da !!!

KMPAŞA
KMPAŞA - 4 yıl Önce

müellif, bir aralar m.united da yorke-cole ikilisi vardı o hesap diyosun? güzel düşünce ama bilic o riski alabilecek kadar cesur değil sanırım.

grkan
grkan - 4 yıl Önce

kiralık forvete ihtiyacımız yok lukaku yıldız olabilir ama 3 sene sonra olabilir şuan gereksiz masraf

-߀$¡KT@$-
-߀$¡KT@$- - 4 yıl Önce

mantıksız alsınlar 1 tane sağ bek imzalasinlar 3 yıllık sözleşme kaleci alacaklarmis sktr edin kaleciyi alacaksınız 1 tane sağ bek başka bişeye gerek yok

Behzat
Behzat - 4 yıl Önce

Bu yonetim boyna aliyor, ronaldinho yuda aliyorlardi biliyorsun. Lutfen bunlarin hicbir dedigine inanmayin. Ayvalikspordan. Kekoyu bile alamaz bunlar.

Kartal Efeoğlu
Kartal Efeoğlu - 4 yıl Önce

Ya arkadaşlar nasıl da inanıyorsunuz? Yapmayın etmeyin,Takımın kasası tamtakır, stat inşaatı başlangıcındaki hızın en çok %2o si kadar ancak devam ediyor, UEFA sıkıştırıyor, oyuncuların bir dünya alacakları var, kulüp tarihinin en zor günlerini yaşıyor siz 55Milyon Euroluk Lukaku transferi haberine inanıp yorum yazıyorsunuz, şu anda 55 bin euromuz bile çok ama çok değerli, prim vermeyin şu haberlere lütfen...

Hakan
Hakan - 4 yıl Önce

Lukaku'yu şu anda parayla alamayız. Ne yalan söyleyeyim milyar euro değerinde bir işletmem olsaydı kulübe büyük bedellerle bir sponsorluk anlaşması imzalayıp Lukaku'yu alma şartı koyardım. O parayı UEFA kriterlerine göre komple cepten veremeyeceğime göre sponsorlukla bu işi hallederdim. Demba Ba kötü mü? Hayır. Ama Lukaku, Demba Ba'dan çok daha iyi. İdeal forvet.