Beşiktaş'ın stadını çok farklı bir yere koyuyorum

Moskova'da, AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Manisasporlu eski  futbolcu Simpson, Türkiye'de Beşiktaş'ta oynamak isterdim dedi.

FUTBOL 12.06.2018, 13:36 13.06.2018, 13:03 kartalbakışı.com
1206

Beşiktaş'ın Kanadalı futbolcusu Atiba Hutchinson ile çok yakın arkadaş  olduklarını vurgulayan Simspon, "Atiba'nın Beşiktaş ile sözleşme uzatması  bekleniyor. Atiba, Beşiktaş'a yeniden katkı sağlar mı?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Atiba öncelikle benim çok yakın bir arkadaşım ve bence Kanada futbol  tarihinin gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu. Ondan daha başarılı ve iyi bir  oyuncumuz olmadı. Çok büyük bir profesyonel. Yaşına rağmen hala çok iyi bir  performans vereceğini düşünüyorum. Çok yakın bir arkadaşım olduğu için şunu  söyleyebilirim, İstanbul'da bulunmaktan dolayı çok mutlu. Eşi, İstanbul'u çok  seviyor. O yüzden kontrat uzatılırsa Atiba'nın Beşiktaş'ta yine başarılı  olacağına inanıyorum."

"Beşiktaş'ta oynamak isterdim"

Türk futbolunu da değerlendiren Simpson, Türkiye'de 3 büyük takımın  olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

"Üç büyük takımın kendine has özellikleri var. Beşiktaş İnönü  Stadı'nda oynadığımız maçlar vardı. Beşiktaşlı taraftar, oyuncuları çılgına ve  şaşkına çeviren bir gürültü çıkarıyorlardı. Takımlarına çok iyi sahip  çıkıyorlardı. Bu bahsettiğim Beşiktaş'ın eski stadında oluyordu. Oranın atmosferi  çok çok farklıydı. Böyle bir atmosferi Kanada Milli Takımı ile Meksika'ya karşı  yaşamıştım. Meksiko City'deki maçta 80 bin kişi hep beraber bağırıyorlardı, ona  yakın bir deneyimdi. Bu nedenle Beşiktaş'ın stadını çok farklı bir yere  koyuyorum. 3 büyük takımdan Beşiktaş'ta oynamak isterdim." dedi.

AA

Yorumlar (0)