Beşiktaş'ın haftası

Avrupa'da Noel tatili bitti, transferde icraat zamanı... Beşiktaş'ın Antalya kampı bugün başlıyor... Gözler sahadakiler kadar transfer edilmesi beklenen yıldızlarda. Siyah-Beyazlı yönetimin, Şenol Güneş'in beklediği kaleci ve stoper takviyesini en geç hafta sonuna kadar tamamlamasına kesin gözüyle bakılıyor.

FUTBOL 04.01.2016, 09:57 04.01.2016, 09:58
566

 Teknik direktör Şenol Güneş’in raporu doğrultusunda takıma yeni bir kaleci ve stoper kazandırma konusunda uzun süredir çalışmalarını yürüten Siyah-Beyazlılar, Avrupa’daki Noel Tatili sebebiyle temaslarını bir süre askıya almıştı.

Yeni yılın ardından tatilin sona ermesiyle beraber çalışmalarına kaldığı yerden devam eden kulübün dış ilişkilerden sorumlu yöneticisi Erdal Torunoğulları, Başkan Fikret Orman’ın talimatı doğrultusunda bu hafta içerisinde 2 yeni transferi Beşiktaş’ın bugün başlayan Antalya kampına getirmesi bekleniyor.

2 futbolcu hazır kıta

Bu doğrultuda Dnipro’nun başarılı file bekçisi Denys Boyko ve savunmacısı Douglas Silva’yla el sıkışan Torunoğulları’nın, Ukrayna ekibinin yöneticileriyle anlaşmaya oldukça yakın olduğu bildirildi. Konuyla ilgili olarak FANATİK’e açıklamalarda bulunan bu 2 futbolcunun Türkiye temsilcisi Malik Arutyunov, “Boyko ve Douglas, şu anda tatilde. Ama özel olarak çalışmalarına devam ediyorlar. Planlarını Beşiktaş kampına göre yaptılar ve kendilerini hazır tutuyorlar. Kulüpler yüzde 95 anlaşmış durumdalar. İşin resmiyet kazanmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Torunoğulları’ndan mesaj var

Beşiktaş’ın dış transfer konusundaki 1 numaralı ismi Erdal Torunoğulları, yaptıkları çalışmalarla ilgili olarak bilgilendirmede bulundu. Transfer konusunda uzun süredir çalıştıklarını belirten Torunoğulları, “Noel tatili sebebiyle son 4-5 gündür bir girişimimiz olmadı. Ama şimdi tatil bitti. Görüşmelerimizi sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Son dakika: OSPiNA!

Kaleci transferini bu hafta içerisinde bitirmeyi planlayan Siyah-Beyazlılar’a İngiltere’den sürpriz bir haber geldi. Arsenal’in Kolombiyalı file bekçisi David Ospina, takımının Newcastle’ı önceki gün 1-0 yendiği maçın ardından gemileri yaktı. Çek kaleci Petr Cech’in takıma transfer olmasının ardından kulübeye hapsolan 27 yaşındaki eldiven, yedek kulübesinde geçirdiği karşılaşma sonrasında takımın Fransız menaceri Arsene Wenger’le görüşüp ayrılmak istediğini bizzat iletti. Ospina’nın, kendisiyle Beşiktaş’ın ilgilendiğini Wenger’e söylediği öğrenilirken başarılı çalıştırıcının bu isim konusunda son kararını vermediği öğrenildi.
Yorumlar (0)