Beşiktaş'ın efsaneleri Vodafone Arena'da yaşayacak

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Metin Albayrak, Vodafone Arena'da tribünlere efsanelerin isimlerinin verileceğini açıkladı.

 Siyah-beyazlı kulübün iletişimden sorumlu yönetim kurulu üyesi Metin Albayrak, Beşiktaş'ı takip eden basın mensuplarıyla sohbet toplantısında bir araya geldi. Albayrak, yeni statta kale arkası tribünlere Şeref Bey ve Baba Hakkı isimlerinin verileceğini, basın tribünün isminin ise Vedat Okyar Basın Tribünü olacağını belirtti.

 
ŞEREF BEY KİMDİR
Şeref Bey, Beşiktaş Futbol Şubesi'nin kurucusu olup, Beşiktaş futbol takımının ilk kaptanı ve teknik direktörüdür. Beşiktaş'a bir stadyum kazandırmak için çok büyük çabalar sarf eden Şeref Bey, yakalandığı hastalığa yenik düşerek 1933'te vefat etti. Beşiktaş'a kazandırmak istediği stadı göremese de, 1940 yılında stadın inşası tamamlandı. Beşiktaşlılar bu stada, onu hayatı pahasına kulübe kazandıran Şeref Bey'in anısına Şeref Stadı adını verdiler.
 
BABA HAKKI KİMDİR
'Baba Hakkı' lakabıyla tanınan Hakkı Yeten, 1926-1931 yılları arasında Karagümrük'te oynadı. 1931 ile 1948 yılları arasını geçirdiği Beşiktaş'ın tarihindeki önemli isimler arasına girdi. Beşiktaş forması ile 439 maça çıkan Hakkı Yeten, 382 gole imza attı. Futbolculuk kariyerini sonlandırmasının ardından Beşiktaş'ta teknik direktörlük ve kulüp başkanlığı da yaptı. Süleyman Seba ile birlikte Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün iki onursal başkanından biridir.
 
VEDAT OKYAR KİMDİR
Futbola Bursa'da İnegöl İdman Yurdu'da başlayan Vedat Okyar, 1968-1976 yılları arasında Beşiktaş'ta 253 maçta oynayıp, 21 gol attı. 1974-1975 sezonunda Türkiye Kupası'nı kazanan Beşiktaş kadrosunda yer aldı.
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2016, 18:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yamac
Yamac - 3 yıl Önce

Puan kaybettik ya,herzamanki gibi Orman cikip yine Stad yapiyoruz diyecek. Sanki en onemli konu stadmis gibi! Arkadas Sampiyon olamadiktan basarili olamadiktan sonra 10 tane stadta yapsam onemi yok. Cunku hep bos kalir! Basarili degilsin Fikret bey!

ADALI OLCAKTI ŞİMDİ
ADALI OLCAKTI ŞİMDİ - 3 yıl Önce

Bu stada ADALI yakışırdı, ah ulan ah, forvetimiz Zlatan ve Eto olcaktı, önüne gelene 5 sallayıp geçcektik (!)

ADALI REİS NERDESİN
ADALI REİS NERDESİN - 3 yıl Önce

Bu stada ADALI yakışırdı, ah ulan ah, forvetimiz Zlatan ve Eto olcaktı, önüne gelene 5 sallayıp geçcektik (!)

ÇARE ADALI
ÇARE ADALI - 3 yıl Önce

Başakşehir'in kalibresinde bir stad, lobisi Başakşehir kadar bile olamayan yönetim, stad yaptım diye 10 sene şampiyon etmez, bunu söyler durur, bir de kazara şampiyon olursak havasından yanına varılmaz, Fikret efendinin, sabrımız kalmadı, çare ADALI (!)

ADALI OLSAYDI ERSAN KALIRDI
ADALI OLSAYDI ERSAN KALIRDI - 3 yıl Önce

Adalı olsaydı, Ersan gitmezdi, Adalı, Ersan'ın transferini bitirdi, unutmayın, yoksa Ersan'ı Gs alacaktı (!)

gomez
gomez - 3 yıl Önce

Tam bi ergensin gerizekalı. Boyle arada yaşanabilecek olasi puan kayiplarinda takima sallayan yağdiran elestiren adam defolsun gitsin başka takim tutsun. Ulan gerizekali, hep stad yapacaksin, hem şampiyonluğun en büyük adayi olacaksin hemde

gomez
gomez - 3 yıl Önce

...kulübün ekonomisini finansal yapisini duzelteceksin! Bu. Kulüp bunların hepsini yapiyor suan . bu her babayigidin harci değil. Acik beynini kullan beynini. Bu takim imrendiriyor herkesi herkes rahat olsun. Bu takim bu başkan yonetim ve ...

TÜRKMEN ŞEHRİ DİYARBAKIR
TÜRKMEN ŞEHRİ DİYARBAKIR - 3 yıl Önce

Diyarbakır'ın önceki adı TURKOMANIA'dır, Türkmen şehri Diyarbakır'ı Ermeni-Yahudi şehri yapmanıza izin vermeyeceğiz, SARI-KIRMIZI-YEŞİL de İsrail İmparatorluğu renkleridir, İsrail, BOP adı altında Kürtler'i kullanarak İmparatorluğu'nu kurmak istemektedir (!)