Beşiktaş için tur ne demek ?

3. ön elemede elenenler geçen sezon 200 biner Euro almıştı; play-off’takiler ise 2 milyon 100 biner Euro... Beşiktaş’ın turu geçmesi halinde garantileyeceği Avrupa Ligi’nden Trabzonspor’un geçen sezon 7.8 milyon Euro aldığı düşünülürse, tur UEFA gelirini en az 50’ye katlamak anlamına geliyor.

Beşiktaş için tur ne demek ?

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında Hollanda’da Feyenoord’u 2-1 yenerek tur için büyük avantaj elde etti. Temsilcimiz bu turu geçerse dördüncü tur olan Şampiyonlar Ligi play-off’unda elense bile Avrupa Ligi’nde gruplara katılacak.

Turun geçilmesi Şampiyonlar Ligi’ne katılım umutlarını devam ettirmenin dışında maddi olarak da büyük anlam taşıyor. UEFA, geçen sezon Şampiyonlar Ligi üçüncü ön eleme turunda veda eden her takıma 200 bin Euro ödemişti. Play-off’ta ise bu ödül 2 milyon 100 biner Euro idi.

Geçen sezon Avrupa Ligi’nde Türkiye’yi temsil eden Trabzonspor’un toplam 7.8 milyon Euro’nun üzerinde bir gelir elde ettiği göz önüne alındığında Beşiktaş’ın bu turu geçmesi ile geçememesi arasındaki fark yaklaşık 50 misli oynayabilir. Şampiyonlar Ligi’ne kalınması durumunda ise fark daha da büyüyebilir.

 

kaynak : ntvspor

YORUM EKLE
YORUMLAR
kurmaykartal
kurmaykartal - 5 yıl Önce

sağ bek ve 10 numara alınırsa kalbur üstü olmak şartıyla belki şampiyonlar ligi olur.olmazsa uefa da çeyrek final olur.o da bu iki futbolcunun parasının en az 5 katını çıkaracağız demektir.yönetim sadece stad yapmaz.risk yönetimi ve yatırım da yapar.geçen sene benim de çok fazla istemediğim ronaldinho alınmadı diye şampiyonlar liginden ve 20 milyon eurodan olduk.uzun lafın kısası kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez.

black eagle @ black see
black eagle @ black see - 5 yıl Önce

Bırakın şimdi tur nedemek, o nedemek bu nedemek... Mustafa Pektemek GOL demek...

hakkı
hakkı - 5 yıl Önce

daha sezon başlamadan transferler oynamadan q7 cilerin sesi kısılmaya başladı. gerçek taraftar forma ve kombine alandır, gerisi gürültücü yalandır.

rustu
rustu - 5 yıl Önce

sankı turu atladınızda parayı hesap etmek kaldı.boyle palavracı.aptal bır taraftar dünyada yoktur.yanı carsı olmasa gerı kalanı dangalak koyun surusu.tam ormanın yalanlarına ınanacak kerızler ordusu!

rustu
rustu - 5 yıl Önce

rustu galiba üntün açık yatmışşın git sütünü iç kendine gel terbiyesiz sen asla beşiktaşlı olamazsın