Beşiktaş'ı düşüren 4 neden

Futboluyla beğeni kazanan Şenol Güneş’in öğrencileri özellikle son 3 haftada gol yollarında istediğini alamıyor. Başarılı hoca da Sivasspor maçı sonrasında bu konuda, skor bulamamanın kendilerine sıkıntı yaratabileceğini söylemişti.

FUTBOL 02.12.2015, 09:25 02.12.2015, 09:27
642

 SÜPER Lig’de 6. haftadan itibaren liderliği elinde tutan ve futboluyla taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan Beşiktaş’ta gündem koltuğun kaybedilmesi. Özellikle son maçlarda iyi oyuna karşın bulunan fıtrsatları iyi değerlendiremeyen Kartal, geriye düştüğü karşılaşmalarda ise oldukça zorlanıyor.

Hatta öyle ki siyah beyazlılar bu sezon 6 kez geriye düştüğü maçı da çeviremedi. Burada en büyük sıkıntı ise elde edilen fırsatları, skor tabelasına yansıtılamaması. Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş de kazanılan Sivasspor maçı sonrasında yaptığı açıklamada bu konuya değinerek fırsatları değerlendirememeleri halinde sıkıntı yaşayabileceklerini belirtmişti.

KAPALI SAVUNMA SORUNU

Beşiktaş adına bir diğer problem de kapalı savunmaları açma sıkıntısı. Bireysel oyuncu kalitesi ve göbekte yapılan paslaşmalar sonrasında elde edilen fırsatlar olsa da duran toplar ve yapılan ortalar siyah beyazlıların kanayan yarası gibi duruyor.

NET POZiSYONLAR GOLE DÖNÜŞEMİYOR

BEŞİKTAŞ, bu sezon oynadığı bir çok maçta bolca pozisyon buldu. Ama son haftalarda bu şanslar skora yansıtılamıyor.

DURAN TOPLARDA YARATICILIK YOK

OYUNU genellikle rakip alanda oynayan Kartal, bu sebeple çok sayıda duran top fırsatı yakalıyor ama sonuç alamıyor.

ORTALARIN ÇOĞU BOŞA GiDiYOR

SON 3 maçta siyah beyazlı oyuncuların yaptıkları ortalardaki isabetsizlik göze çarpıyor. 63 orta 18 isabet.

GEÇEN SENEDEN MİRAS: STRES

BEŞİKTAŞ, geçen sene stresle baş edemeyip şampiyonluğu kaybetmişti. Akhisar maçı sonrası Şenol Güneş de telaştan yakındı. Hürriyet
Yorumlar (2)
Yamakasi 5 yıl önce
Kaleye mutlaka Ospina alınmalı, alternatifi Boyko olmalıdır (!) Stoper Martin Caceres sözleşmesi bitiyo, Serdar Taşçı da kadro dışı bırakıldı, ikisi de alınmalıdır (!) Sol beke Barça'dan Adriano alınmalıdır, tecrübelidir, sağ bek bile oynayabilir (!) Önliberoya Lucas alınmalıdır, Liverpool Ayew'i transfer ettiğinde Lucas kulübede kalmak istemez (!) Forvete de Pektemek ve Ömer gönderilip Braga'daki Koka Ahmed Hassan alınmalıdır (!) Bu kadro ve hakemlerle başarı imkansız.
Yalnizkartal 5 yıl önce
Lan lavuk yine ismini yazmamissin Besiktasta gerileme düsüs diye birsey yok. Sizin gibi götle