Beşiktaş'ı anlat bize...

Galatasaray’lı Maicon ve Fernando, 10 gün sonra karşılaşacakları Beşiktaş'ı Porto’nun kaptanına sordu: Beşiktaş'ı anlat bize...

FUTBOL 24.11.2017, 02:46 24.11.2017, 17:41 kartalbakışı.com
1741

Maicon ve Fernando, eski takım arkadaşları Porto kaptanı Herrera'dan hem Beşiktaş hem de Vodafone Park ile ilgili tüm detayları aldılar.

***

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde evinde Porto ile 1-1 berabere kaldığı ve gruptan çıkmayı garantilediği maçı Galatasaray'ın Brezilyalı oyuncuları Maicon ve Fernando mercek altına aldı. 2013-14 sezonunda Porto'da birlikte oynayan Maicon-Fernando ikilisi, Portekiz ekibinde takım arkadaşlığı yaptıkları Hector Herrera'yı maçtan sonra aradı. Porto'nun Meksikalı kaptanı Herrera'dan, ligde 10 gün sonra karşılaşacakları Beşiktaş'la ilgili bilgiler alan Galatasaray'ın yıldızları, ayrıca Vodafone Park'taki atmosfer hakkında sorular yöneltti.

***

PEPE GÜÇ KATMIŞ

Herrera, Pepe'nin tecrübesiyle Beşiktaş'a çok büyük güç ve kalite kattığını aktarırken, Cenk Tosun için ise, "Çok hareketli ve yetenekli bir santrfor... Sürekli oyunun içinde, böyle oyuncuları marke etmek zordur" dedi.

***

LEVENT TÜZEMEN DİYOR Kİ

Beşiktaş-Porto maçını keşke Tudor gidip çıplak gözle izleseydi. Rakibi televizyondan izlemekle canlı analiz etmek arasında ciddi fark var. Tudor maalesef sisteme inanmadığı için rakiplerini de canlı takip etmiyor. Maicon ve Fernando ikilisinin Porto kaptanı Herrera'yı telefonla arayıp Beşiktaş'la ilgili bilgi alması, Tudor'un rakip analizi yapma konusunda zaafiyet yaşadığını gösterir. Yani Maicon, İgor Tudor'dan daha fazla Beşiktaş'la ilgili bilgi edinmek için kendisini Herrera'yı arama konusunda sorumlu ve etkili görmüş.

***

Kaynak: Sabah / Mehmet Özcan

Yorumlar (0)