Beşiktaş Ersan Gülüm’ü yine aradı

Beşiktaş, Akhisar Belediyespor maçında savunma oyuncusu Ersan Gülüm'ün yokluğunu fazlasıyla hissetti.

FUTBOL 29.11.2015, 19:43 29.11.2015, 19:45
295

 Beşiktaş, 2-0 kaybettiği Akhisar Belediyespor maçında Ersan Gülüm’ün yokluğunu fazlasıyla hissetti. Skenderbeu maçında sakatlanan ve en az 3 hafta oynamayacağı açıklanan Ersan Gülüm’ün yerine Akhisar Belediyespor maçında Dusko Tosic ve Rhodolfo ikilisi sahada yer aldı.

Ancak bu ikili daha birbirlerine uyum sağlayamadan, 4.dakikada aralarına atılan topa hamle yapamadı ve Güray o kadar boş kaldı ki kaleci Tolga’yı bile çalımlayıp golü attı. Ersan’ın oynamadığı bir diğer maç olan Kasımpaşa maçında olduğu gibi, arkaya atılan toplara Tosiç ve Rhodolfo tarafından yapılamayan hamleler Beşiktaş kalesinde tehlikelere yol açtı. Bu pozisyonların biri golle sonuçlanırken direkten dönen top ise siyah beyazlıları farklı yenilgiden kurtardı.
Teknik direktör Şenol Güneş’in istediği ‘rakip forvete yakın oynamak’ yerine arada oldukça fazla mesafe bırakarak pozisyon alan Tosic ve Rhodolfo’nun, bir çok atakta hamle yapmakta zorlandığı görüldü.
BEŞİKTAŞ ERSAN GÜLÜM’ÜN OYNAMADIĞI İKİ MAÇTA 5 GOL YEDİ
Ersan Gülüm bu sezon 11 lig maçında görev alırken cezası sebebiyle oynamadığı Kasımpaşa maçında Rhodolfo’nun yanında Miloseviç görev almış ve Beşiktaş bu maçta 3 gol yemişti.
Ersan Gülüm’ün oynamadığı iki maçta kalesinde 5 gol gören siyah beyazlılar diğer 11 maçta ise toplam 9 gol yedi. Sürati ve forvetlere uyguladığı sıkı markajı ile rakiplerin hızlı atağa çıkmasında önleyici bir isim olan Ersan’ın defanstaki önemi Akhisar Belediyespor maçında da net bir şekilde hissedildi.
Yorumlar (4)
G%C3%BCrkan 5 yıl önce
Franco'nun suçu ne arkadaş anlamadım
Gece kartalı 5 yıl önce
Iki kahraman. Rudolfho ve tolga
Franco 5 yıl önce
Francoya forma sansı vermelı bence yeteneklı oyuncu diger macta sans vermelı...
Yalnizkartal 5 yıl önce
Kim yazdi lan bu yaziyi. Pekalada doluyo tosic kötü oynamadi gittiniz sizde galasi oyuncu yaptiniz.