Beşiktaş bir adım önde!

Beşiktaş'ta Avusturya kampı dönüşü futbolcularına 2 gün izin veren Teknik Direktör Şenol Güneş, hem önümüzdeki sezonun planlamasına hem de transfer çalışmaları hakkında yönetimle görüşmelerine devam ediyor.

FUTBOL 05.08.2015, 15:35
2575
Beşiktaş bir adım önde!
Teknik Direktör Şenol Güneş'in kamp boyunca oyuncuların performanslarının ölçüldüğü GPRS verilerini incelediği ve bu anlamda kafasında oluşturduğu takımın fiziki durumunu değerlendirdiği öğrenildi. Düşündüğü kadroda fizik olarak istediği kapasitede olmayan oyunculara özel program uygulayacak olan Güneş, böylece önde baskı yaparak oynama isteğine bir adım daha yaklaşmış olacak. 
 
Ayrıca yaptığı her basın açıklamasında "Orta sahada yeterli sayıda değiliz, daha natifli bir kadro oluşturmamız lazım" diyen Şenol Güneş'in bu isteği doğrultusunda Beşiktaş yönetiminin arayışları sürüyor.
 
Şu ana kadar Dusko Tosic, Andreas Beck, Ricardo Quaresma, Luiz Rhololfo ve Mario Gomez gibi 5 önemli ismi takıma kazandırmasına rağmen yönetim orta sahada transfer girişimlerine devam ediyor.
 
Uzun zamandır ismi Beşiktaş ile anılan Gökhan İnler'in transferi konusunda siyah beyazlılar gerekli teklifleri yaptı ve beklemeye geçti. İngiliz kulübü Liecester City'nin de devrede olması bu transferin süresini uzatmış olsa da oyuncunun Beşiktaş'ta oynama isteği Beşiktaş'ın elini güçlendirmiş durumda.
 
Hem yaş tecrübesi hem de Avrupa'da oynamış olmasından dolayı Beşiktaş'ın ilgilendiği Gökhan İnler için yaklaşık 4 milyon euroluk bonservis bedeli teklif edildiği ve cevap gelmesinin beklendiği belirtildi
 
Yönetimin, İnler olmaması durumunda Ozan Tufan ile de ilgilendiği ancak Bursaspor'un oyuncuyla yeni kontrat imzalayacak olması nedeniyle bonservisinin daha da artmasına beklendiği öğrenildi. 
 
Yönetimin, bu iki ismin olmaması halinde de natiflerle irtibat içinde olduğu ve işini şansa bırakmadığı öğrenildi.  Şenol Güneş'in, orta sahaya alınacak isimler ile ilgili Avusturya kampı dönüşü yönetime geniş ve natifli bir liste verdiği de belirtildi. 
 
Öte yandan Beşiktaş yeni sezon hazırlıklarına perşembe günü saat 18'de Nevzat Demir Tesisleri'nde yapacağı çalışma ile devam edecek.
 
LİGTV
Yorumlar (2)
jong 5 yıl önce
tolgay sakatlanmadan, velinin geç döneceği belli olmadan, sezon bitmeden orta saha ihtiyacı olduğunu görüyorduk. bonservissiz bir oyuncu alınmalıydı.
Sergün 5 yıl önce
ÇARŞI..Hani siz Beşiktaş ile ayrılmaz bir karasevdalısınız ya..Hani Beşiktaş denilince akla ilk gelen sizsiniz ya...Allahaşkına hiçmi merak etmiyorsunuz bu Sta inşaatında neler oluyor niye ilerlemiyor diye..Şöyle beş altı kişilik önder bir grup gidip baksanız ve bizide bu siteden haberdar etseniz ya..GS--FB Taraftarı aynı durumda olsa stad,ı başkanın başına yıkardı zayıfsınız zayıf yada karasevdanız YALAN..