Beşiktaş Barcelona gibi antreman yapıyor.

Güneş’in talebeleri; Barcelona efsanesi Cruyff’un bulduğu, Rijkaard’ın geliştirdiği ve Pep Guardiola tarafından mükemmel haline getirilen ‘çift toplu’ idman sayesinde tutulmuyor.

FUTBOL 04.03.2017, 08:11 04.03.2017, 17:50
7419

Özellikle bu sezon ortaya koyduğu performansı ve seyir zeki yüksek futbolu nedeniyle herkes Beşiktaş'ın sırrını merak ediyor; nasıl bu kadar çok ve hatasız pas yaparak rakip kaleye indiğini öğrenmeye çalışıyor... Aslında sır çok basit! Johan Cruyff tarafından futbol literatürüne sokulan, Frank Rijkaard tarafından geliştirilen ve Josep Guardiola tarafından mükemmel haline getirilen ve Barcelona'ya adeta şiir gibi futbol oynatan 'çift toplu' idman. Bursaspor'a bu idmanı yerleştiren, Beşiktaş'ta ise kaymağını yiyen Şenol Güneş her idmanda mutlaka bu çalışma üzerinde duruyor.

Bu idmanın en büyük özelliği kalecisiz maçlar. Bir sahada 4 takım oluyor, 2 de top. Yerden veya havadan her oyuncu topa en az bir kez dokunabiliyor. O tek dokunuşta ise topu kendi takım arkadaşına aktarıyor, ikinci kez topa dokunan yanıyor. Bu idman futbolculara, çevre kontrolü, top ayağına gelmeden sonraki hamlesini düşünme, boşlukları görme, tek top oynadığı için düzgün pas atma ayağı ve en önemlisi de kafası havada oynama farklılığı getiriyor. Çok basit gibi görünen ama uygulaması ve devamlılığı çok önemli olan bu idmanı başarıyla gerçekleştiren Güneş'in talebeleri; hem Süper Lig'de hem de UEFA Avrupa Ligi'nde yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Fotomaç

Yorumlar (1)
Halil 4 yıl önce
ozelse yazmayin sil cabuk