Beşiktaş Adem Büyük'e teklif götürecek

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in istediği Kasımpaşalı golcü Adem Büyük'ün transferi için siyah-beyazlı yönetim harekete geçti.

FUTBOL 31.05.2017, 04:42 31.05.2017, 04:45 kartalbakışı.com
1679

Stoper ve hücum hattına takviye yapacak olan Siyah Beyazlılar, Quaresma ve Babel'e de alternatif olacak futbolcu arayışında. Sezon içinde Quaresma ve Babel'in olmadığı anlarda Aboubakar ve Talisca'yı o bölgede oynatan Güneş, yönetimden stoperin yanısıra ön tarafta oynayacak 2 oyuncu daha istedi.

***

Bu doğrultuda harekete geçen transfer komitesi ilk olarak Fenerbahçe ile kiralık sözleşmesi sona erecek olan Jeremain Lens'i transfer etmek için girişimlerde bulunuyor. Hem oyuncunun kendisi hem de kulübü Sunderland ile yoğun bir temas halinde olan yönetimin hücum bölgesi için düşündüğü ikinci isim de Kasımpaşa'da yıldızlaşan Adem Büyük oldu. Hücum hattının her bölgesinde oynayabilen Adem için harekete geçen yönetim, oyuncunun Beşiktaş'a gelmeye istekli olması ve Şenol Güneş'in de onay vermesi sonrasında Kasımpaşa ile resmi olarak görüşme kararı aldı. Önümüzdeki günlerde Kasımpaşa'nın kapısını çalacak olan transfer komitesi, sözleşmesinin bitmesine bir yıl kalmasından dolayı makul bir fiyat ve takas yöntemleri ile Adem'in transferini sonuçlandırmaya çalışacak. Adem Büyük, Beşiktaş altyapısından yetiştiğinden UEFA listesi için önemli bir alternatif olarak düşünülüyor.

***

Kaynak: Skorer

Yorumlar (0)