Beşiktaş'a PFDK şoku!

Beşiktaş, Kayserispor maçı sonrasında iki farklı dosyayla PFDK'ya sevkedildi.

FUTBOL 08.12.2015, 19:45 08.12.2015, 19:46
7270
TFF Hukuk Müşavirliği, BeşiktaşGalatasaray derbisi öncesi Kayserispor maçındaki 'çirkin ve kötü tezahürat' ve 'talimatlara aykırı hareketi' nedeniyle PFDK'ya sevk etti. Kurul ayrıca Fenerbahçe'yi de tezahürat nedeniyle kurula gönderirken, kırmızı kart gören Hasan Ali Kaldırım da, PFDK'ya gitti. Osmanlıspor, Kayserispor ve Gaziantepspor da, PFDK'ya sevkedilen diğer takımlar oldu.

İŞTE TFF'NİN AÇIKLAMASI...

"1- OSMANLISPOR FUTBOL Kulübü'nün 05.12.2015 tarihinde oynanan OSMANLISPOR FUTBOL KULÜBÜ-KASIMPAŞA A.Ş. Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,

OSMANLISPOR FUTBOL Kulübü futbolcusu SERDAR DELİKTAŞ'ın aynı müsabakadaki "kural dışı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. maddesi uyarınca 06.12.2015 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

2- KAYSERİSPOR Kulübü'nün 05.12.2015 tarihinde oynanan KAYSERİSPOR-BEŞİKTAŞ A.Ş. Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca ve "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile 2015-2016 Sezonu Spor Toto Süper Lig Müsabakaları Statüsü'nün 6/5 Ek-1 maddeleri uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

3- BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü'nün 05.12.2015 tarihinde oynanan KAYSERİSPOR-BEŞİKTAŞ A.Ş. Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca ve "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile 2015-2016 Sezonu Spor Toto Süper Lig Müsabakaları Statüsü'nün 6/5 Ek-1 maddeleri uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

--Haber reklamdan sonra devam ediyor--
4- GAZİANTEPSPOR Kulübü'nün 06.12.2015 tarihinde oynanan GAZİANTEPSPOR-FENERBAHÇE A.Ş. Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

5- FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü'nün 06.12.2015 tarihinde oynanan GAZİANTEPSPOR-FENERBAHÇE A.Ş. Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,

FENERBAHÇE A.Ş. kulübü futbolcusu HASAN ALİ KALDIRIM'ın aynı müsabakasındaki "kural dışı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. maddesi uyarınca 07.12.2015 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."
Yorumlar (9)
Qartalejma 5 yıl önce
TEŞEKKÜRLER REAL MADRİD
Hulusi 5 yıl önce
Ne bicim isim lan bu, adam gibi Quaresma yazsana. Cekemiyorsun dimi Dunya yildizi Ricardo Quaresma yi. Soytari!
Nouma 5 yıl önce
Verin lan seyircisiz oynama verin alayınızın aq...
As%C4%B1m+G%C3%BCne%C5%9F 5 yıl önce
Ulan daha ne diyeyim . BELİKTAŞ'ı çekemeyenlerin oyunları işte . Allah biliyor ya... Diyelim ki delil var ortada , ey PFDK neredeydiniz bugüne kadar !
As%C4%B1m 5 yıl önce
Uşan daha ne diyeyim BEŞİKTAŞ'ı çekemeyenlerin oyunları bunlar . BEŞİKTAŞIMIZI ÇEKEMEYNLER ANTEN TAKSIN . Ey PFDK DİYELİM Kİ DELİL VAR ADAMA DEMEZLER Mİ BUGÜNE KADAR NEREDEYDİN diye he !
As%C4%B1m 5 yıl önce
Bizi çekemeyenler Fenerbahçe - Trabzon maçı ve Galatasaray - Bursa maçlarındaki kötü tezahüratlar Nolcak peki PFDK ? Siz var ya bu çabalarınızın da belini kırıcaz eninde sonunda !
As%C4%B1m 5 yıl önce
Bizi çekemeyenler Fenerbahçe - Trabzon maçı ve Galatasaray - Bursa maçlarındaki kötü tezahüratlar Nolcak peki PFDK ? Siz var ya bu çabalarınızın da belini kırıcaz eninde sonunda !
ses 5 yıl önce
ensonhaber bjkyı haber yaptı ortak çıktı beşiktaşa sekiz yiyen bir takım daha var diye kınayalım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın