Beşiktaş'a otelden çılgın gelir!

Fikret Orman ve ekibi, kulübü Vodafone Arena'ya taşıyıp, BJK Plaza'yı otel olarak kiraya verecek. Birçok şirket ile görüşmeler yapılıyor. Siyah-Beyazlılar, yıllık 10 milyon dolarlık bir gelir elde etmeyi planlıyor.

FUTBOL 18.11.2015, 09:19 18.11.2015, 09:19
1146

 ÜÇ sezondur büyük maddi zorluklar ile boğuşan Beşiktaş'ta yönetim, kulübe gelir kazandırmak için var gücüyle çalışıyor… Başkan Fikret Orman ve yönetim kurulu, Vodafone Arena'yı "Dünya Beşiktaşlılar Günü" olarak kutlanan 19 Mart 2016 tarihine yetiştirmek için büyük çaba sarf ediyor. Vodafone Arena'nın bitişinin ardından Beşiktaş Kulübü, tamamen yeni mabedine taşınacak. Akaretler'deki kulüp binası boşaltılacak ve Beşiktaş camiası Vodafone Arena'ya yerleşecek. Peki 20 yıldır kulübün bulunduğu BJK Plaza'ya ne olacak?

ARENA'NIN BİTİŞİNİN ARDINDAN…

Başkan Fikret Orman, geçtiğimiz pazar günü yapılan Divan Kurulu'nda "Beşiktaş'ın bütün merkezi stat olacaktır. Bütün kurullarımız yan yana gelecek. Akaretler kiraya verilecektir" açıklamasını yaptı. Fikret Orman ve ekibi, 13 katlı olan BJK Plaza'yı otel olarak kiraya vermeyi planlıyor. Birçok şirket ile görüşmeler yapan Siyah-Beyazlılar, Vodafone Arena'nın bitişinin ardından en iyi teklifi yapan şirketle anlaşma sağlayacak ve resmi açıklamayı yapacak. Beşiktaş yönetimi, BJK Plaza'dan yıllık 10 milyon dolar kazanmayı amaçlıyor.


KAYNAK:AKŞAM

Yorumlar (0)