Ben Mario Gomez gibi forvet görmedim

Usta yorumcu Mehmet Demirkol, Spor Toto Süper Lig'de oynanan maçları değerlendirdi. Demirkol, Mario Gomez ve Atiba'dan övgüyle bahsetti.

 Mehmet Demirkol, NTVSpor'da yayınlanan Spor Servisi programında ligde oynanan maçları değerlendirdi. 

İşte Mehmet Demirkol'un değerlendirmeleri: 
Dünya çapında tanınan iyi kariyerleri olan futbolcular halen oynamak istiyorlar. Lige damga vurmak istiyorlar. Bunu böyle görmek güzel. Şenol hoca ve Pereira'nın yaşadığı problemler için de diyebiliriz. Milli takımlar arası sonrası Beşiktaş'ın en iyi karşılaşabileceği rakip olarak düşünüyordum Rize için ama Rizeli futbolcular ağır kaldılar. 

Gökhan çok etkileyiciydi. Bu sene başından beri farklı bir görüntü çizdi. Gökhan altyaş gruplarında tek başına maç kazanıyordu. Ama büyüyünce fizikler gelişince fizik gücüne bağlı olarak çok sıkıntı yaşadı. Şenol hoca belli  bir özgürlük de tanıyordur Gökhan'a. Gökhan Töre çok yetenekli bir oyuncu ancak oyun içinde bir planı yok. Çok top eziyor ve de kaybediyor. Beşiktaş'ın milli oyuncularının sergiledikleri performans çok önemli. Gökhan yine eski plansız günlerine döndü.

Hakemler kötü bu ayrı bir konu ama futbolcuların düdük çalmadan oyunu bırakması anlaşılamaz bir şey. Oyun oynanırken neden duruyorsun. Herkes duruyor. Devam edeceksin. 

Bir zemin standartını oluşturmamız lazım ki UEFA standartlarına göre oluşması lazım. Devre arasında çimleri suluyorlar. Bu kulüplere göre değişiyor. Diyorlar ki bunlar iyi pas yapıyor. Ondan devre arasında sulama yapılıyor. 

Yabancı sınırlamaları kalktı yeni düzenlemeler oldu ama bir tane güzel futbol oynayan Anadolu takımı yok. Türkiye'nin en gözde kulüplerinden Gençlerbirliği, Galatasaray'a karşı 8 yabancı ile sahaya çıkıyor. Bu yabancı kuralı sen altyapıya daha önem ver diye çıkarıldı. Geçen sezon Bursaspor maçı olduğunda mutlaka izlemek istiyordum. Çünkü sahada futbol oynanıyordu. 

İki olağanüstü performans var Beşiktaş'ta. Bir tanesi Atiba. Arkada 94 pasta 93 isabetle oynamış. İki de Mario Gomez. Ben hayatımda bu kadar çok oyunun içinde kalan bir forvet görmedim. Olağanüstü. Bu adamdan Gökhan'ın Quaresma'nın yararlanması lazım. Mario Gomez adamlara servis yapıyor. 

Şenol hoca akıcı bir oyunun peşinde. Ondan beklenenin çok dışında bir oyun değil bu. Ama daha iyisini de bekliyoruz.
Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2015, 11:48
YORUM EKLE