Bana sen kokan formanı yolla

Mersin maçı öncesi minik taraftarın mektubunu okuyan Tolga göz yaşlarına boğuldu. Kısa süre önce annesini kaybeden Beşiktaş kalecisini en çok etkileyen sözler ise “Annem söyledi, anneler çocuklarını bırakıp gitmezmiş. Sakın üzülme” oldu.

Bana sen kokan formanı yolla

Mersin maçı öncesi minik taraftarın mektubunu okuyan Tolga göz yaşlarına boğuldu. Kısa süre önce annesini kaybeden Beşiktaş kalecisini en çok etkileyen sözler ise “Annem söyledi, anneler çocuklarını bırakıp gitmezmiş. Sakın üzülme” oldu.

 

BEŞİKTAŞ’ın Ankara’da oynadığı ve 2-1 kazandığı Mersin İdmanyurdu maçı öncesi duygu dolu anlar yaşandı. Siyah beyazlı takımın tecrübeli file bekçisi Tolga Zengin kendisine ulaşan bir mektubu okuyunca göz yaşlarına hakim olamadı. Mektup Antakya’daki minik bir Beşiktaş taraftarından geliyordu. Zatürre teşhisi ile hastaneye kaldırılan ve 2 ay kadar tedavi gören 13 yaşındaki Yusuf Emir, hayranı olduğu milli file bekçisine duygu yüklü bir mektup yazmış ve kendisinden ağlatan bir dilekte bulunmuştu. 
Beşiktaş aşığı olan Yusuf Emir, Tolga Zengin’e “Bana sen kokan formanı gönderir misin? Ama giymediğini değil” diyordu.

 

 

TOLGA ZENGiN HEP HASSAS OLDU

 


MEKTUBU göz yaşları içinde okuyan Tolga durumu takım arkadaşları ve futbol komitesinden Mete Vardar ile de paylaştı. Bu andan itibaren tüm takımda sessizlik hakim olurken futbolcular zorlu maça bu psikoloji ile çıktı. Tolga Mersin maçında gösterdiği performansla da sınıfı geçmişti. Bu tarz durumlarda hassasiyet gösteren Tolga 2 hafta önce oynanan Adana Demir maçında da benzer bir duruş göstermişti. 

 


Sahaya girip kendisine doğru koşan 18 yaşındaki gence sarılan Tolga Zengin, kendisine, “Benim isteğim maddi değil, manevi. Futbolcu olmak istiyorum” diyen Veysel Ayaz isimli taraftara yardım sözü vermişti.

İşte Yusuf’un tüyleri diken diken eden o mektubu...

 


Merhaba Tolga abi...

 


Benim adım Yusuf Emir. Daha 13 yaşındayım. Beşiktaş’ı, sonra seni, sonra Olcay abiyi, sonra Veli abiyi, sonra Gökhan abiyi, sonra Demba Ba’yı, Atiba’yı, Motta’yı, Sosa’yı, Ersan’ı, Necip’i, Serdar abiyi çok seviyorum. Ama seni biraz daha çok seviyorum. 
İlk gittiğim maçta sen yeni gelmiştin bize. O maçtan sonra abim üç kez daha beni maça götürdü uçakla ama sonra hastalandım. ‘Üşüttün’ dediler hastanedeki doktorlar ama çıkarmadılar, bir sürü iğne yaptılar. Sonra çıktım, evde yatırdılar, okula da göndermediler. Bana bir şey söylemiyorlar ama biliyorum ben her şeyi. Çok hastayım, hastanede kaldığım yerde benim gibi bir sürü çocuk var ama ben iyileşeceğim, büyüyeceğim, senin gibi kaleci olacağım. 

 


Üç gün önce annemle, abimin yanına, Ankara’ya geldik. Abim beni sizin kaldığınız otele getirdi ama kapıdaki şişko amca almadı bizi içeri. Çok üzüldüm ama uzaktan görünce seni mutlu oldum. Annemle abim beni maça götürmedi, benim için sakıncalıymış. Beni abim Beşiktaşlı yaptı, önce hiç anlamamıştım, sadece ‘hangi takımlısın’ dediklerinde ‘Beşiktaşlıyım’ derdim. Abim okuldan kaçıp İstanbul’a maça gittiği zaman babam çok kızardı ona. O da ‘seviyorum işte’ derdi. 

 


Neden bu kadar çok sevdiğini maç günü anladım. Abimin arkadaşları maça gitmedi, benimle televizyonda izlediler. Bir de üçlü çektirdiler bana. Bir de Melek anne gittiği zaman seni öyle görünce çok üzüldüm. Çok ağladım ama anneler çocuklarını bırakıp gitmezlermiş, öyle dedi benim annem. Melek anne de senin her zaman yanındaymış, onun için sen de üzülme Tolga abi. 
Bir kere de seni rüyamda gördüm. Olcay abiyle bize gelmiştin. Koşup oynadık seninle. Bir gün Antakya’ya gelir misin Tolga abi? 
Gelirsen bize de gel lütfen. Bir de senden küçücük bir şey istiyorum. Senin giydiğin, sen kokan formanı gönderir misin? Ama giymediğini değil, sen kokan formanı gönder. Seni çok seviyorum Tolga abi, Beşiktaş’ı çok seviyorum.

ANTAKYA’YA GiDiP FORMAYI VERECEĞiM


Yusuf Emir’in yürek burkan mektubu ile igili olarak Hürriyet’e konuşan Tolga “İlk fırsatta Antakya’ya bizzat gidip ben kokan formamı vereceğim” dedi.

 

BEŞİKTAŞ kalecisi Tolga olayın şokundan kurtulamadığını belirterek Hürriyet’e açıklamalarda bulundu. İlk fırsatta Antakya’ya gideceğini dile getiren Tolga şunları söyledi: “Yusuf Emir’in mektubu benim kadar takım arkadaşlarımı da etkiledi. Çok önemli bir olay. İnsan sağlığı her şeyin önündedir. 
Mektupta kurduğu cümleler samimiyet dolu, içtenlikle yazılmış. Çok üzüldüm. Kupa maçlarının olmadığı bir hafta arasında mutlaka Antakya’ya giderek bu minik Beşiktaşlı’nın yaşamını mutlu kılmak istiyorum. Minik kalbin hayalini gerçekleştirip kendisine ben kokan formamı vereceğim.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
veli
veli - 4 yıl Önce

beşiktaşlı arkadaşlarım. elbette kendimi değerlendiremem bu yanlış olur. ama siz, hepiniz, tıpkı minik yusuf emir gibi "büyük beşiktaş taraftarı"sınız. hep beraber yusuf emire sahip çıkalım. sahip çıkalım derken ziyaret edelim, sarılalım ve moral verelim. elbette bu moralle yusuf emir de ayağa kalkacak ve o çok sevdiği forma için savaşıp beşiktaşlı bir futbolcu olacak. yusuf emir, güzel çocuk; bilge bir kuş gökyüzünde, bak ne diyor son sözünde, yıkılma öyle. haydi kalk ayağa. yürü güneşe. beşiktaş hayattır dediğimde çevremdeki renkliler anlamsızca bakıyor. hayat ulan hayat. hem de en dibinden, damarından. gözüne ve kalbine perde inmişler sizi.

aslanavcisi
aslanavcisi - 4 yıl Önce

işte bu yüzden beşiktaşlıyız...

schwarzer adler
schwarzer adler - 4 yıl Önce

iyiki Besiktasliyim.gururduyuyorum!!!

kartal11
kartal11 - 4 yıl Önce

Allaha emenet kendi küçük yüreği büyük KARTALLL...

ünal
ünal - 4 yıl Önce

2.kez okuyorum,ve ikdir alğlıyorum,Allahım İnşallah bu kardeşimize sağlık sıhat verirsin

Fyyz
Fyyz - 4 yıl Önce

50 sene sanpiyon olmsakta olur hep ikinci olsakta yada ücüncü ne fark eder biz yne besiktaslıyız deriz.Bİz işte böle bi takıma sevdalıyız nerde besiktaslı görsem üzgün ama sevdalı fakir ama gururlu ulan her gün dua ediyorum böle bi takımı böle sevdalı böle vefakar adamlarla bu takımı tuttgum için...

Fyyz
Fyyz - 4 yıl Önce

50 sene sanpiyon olmsakta olur hep ikinci olsakta yada ücüncü ne fark eder biz yne besiktaslıyız deriz.Bİz işte böle bi takıma sevdalıyız nerde besiktaslı görsem üzgün ama sevdalı fakir ama gururlu ulan her gün dua ediyorum böle bi takımı böle sevdalı böle vefakar adamlarla bu takımı tuttgum için...

tekin
tekin - 4 yıl Önce

yeter laaaaannnnnn isyanlardayım...bu sene şampiyon biz olucaaazzz