Babel’e UEFA engeli

Siyah-beyazlı kulüp, Kasımpaşa’nın gözden çıkardığı Hollandalı futbolcuyu takas yoluyla kadrosuna katmak için girişimde bulunduancak lacivert-beyazlılar bonservis bedeli isteyince dosya kapandı.

FUTBOL 02.06.2015, 02:49
3290
Babel’e UEFA engeli

Kasımpaşa’nın sürpriz biçimde gözden çıkardığı Ryan Babel, kısa süreliğine de olsa Beşiktaş’ın gündemine geldi.


Teknik direktör arayışları nedeniyle transferde frene basan siyah-beyazlılar, Hollandalı yıldızın şartlarını araştırdı ve geri adım atmak zorunda kaldı.

 


Kasımpaşa ile bir yıl daha sözleşmesi bulunan 28 yaşındaki Babel’i takas yoluyla renklerine bağlamak isteyen Beşiktaş, lacivert-beyazlı kulübün bonservis bedelinde ısrarcı olması üzerine transferden vazgeçti. UEFA ile imzalanan geniş kapsamlı anlaşma gereğince futbolcu satmadan bonservisli oyuncu transferi yapamayan siyah-beyazlıların bu hakkı Babel için kullanmak istemediği aktarıldı.


Ayrılmak istedi


Bu arada Kasımpaşa’nın, Beşiktaş ve Galatasaray’la transfer görüşmesi yaptığı için Babel’i gönderme kararı aldığı belirlendi.


Kulüp yönetiminin kalmasını istediği Hollandalı futbolcunun, Beşiktaş ve Galatasaray’la transfer görüşmesi yaptığını ifade ettiği, bunun üzerine de ayrılık kararı alındığı öğrenildi.
Kasımpaşa, Ryan Babel’i 2013-2014 sezonunun başında bonservis bedeli ödemeden kadrosuna katmıştı.

Yorumlar (6)
Balkır 5 yıl önce
Beşiktaş'ın Babel gibi bir oyuncuyu alamamasına gerçekten sevindim. Babel Kasımpaşa'da ne yapmış ki Beşiktaş'da bir şeyler yapsın. Ayrıca artık Beşiktaş birkaç sezon şampiyonluktan vazgeçip Dortmund modelini uygulamalı.
dun 5 yıl önce
babeli alın verin pektemiği şişmanı mottayı pedroyu yada satın bunları alın şu adamı
Hamdi 5 yıl önce
FO;divan kurulunda ağzından kaçırdığı seçimli o.üstü genel kurul'un telaşı içinde.Yönetim zaten değişecek,bunlar transfer v.s yapamaz.5+3 kuralının kaldırılmasından 1 hafta önce,balta Ersan,gol fakiri Pektemek'e ciddi paralar ödeyip,kulübün dengelerini bozan beceriksiz yönetimin,seçimli genel kurul'da değişmesi şart!...
seyithan tan 5 yıl önce
bu yönetimden bir cacık olmaz ersan pektemek oğuzhan cenk gönen gibi topçulara takım bir iki maç iyi oynadı diye yüzde yüz zam yapıp oyuncuların götünğü kaldırırsa tabiki derim bu yönetimden bir cacık olmaz kaçan şampiyonluğun en büyük sebebi yönetimdir takım içinde ve dışında takımı ataeşliyecek bir menejerrin kaptanın olmayışı bu takıma bu hale getirdi siz bir daha fb ve gs yı böyle başarısız yakalabilirmisiniz soruyorum şimdi size
Taraftar 5 yıl önce
bunudamı alamamışlar
ali murat vurduran 5 yıl önce
beni sevin