'Baba' stresi Tolgay'ı yaktı

Beşiktaş'ın Almanya kampınının son gününde herkesi şok eden Tolgay Arslan'ın sakatlığının nedenleri arasında yaşadığı stresli ortamın da bulunabileceği ortaya çıktı.

'Baba' stresi Tolgay'ı yaktı

Bilindiği gibi babası Erhan Arslan’ın oğlunun Beşiktaş’a gelmekle hata yaptığını söylemesi Tolgay’ı zor durumda bırakmıştı. Başarılı oyuncunun bu durumu düzeltmek için büyük stres yaşadığı, babasının açıklamalarını kafasına takıp uyku ve dinlenme zamanlarını değerlendirmediği öğrenildi. Arkadaşlarına dert yanan Tolgay’ın, “1 gece önce yeteri kadar uyumadım ve dinlenemedim. Başım ağrıyordu. Keşke idmana çıkmasaydım” dediği öğrenildi.

UZMAN GÖRÜŞÜ: YORGUNLUK TETİKLER

Çapraz bağın kendi içinde çok ince sinirler vardır. Bunlar da direk beyin tarafından yönetilir. Ön çapraz bağın gerginliği ve dengesi beyinle ilgilidir. Yorgunluk ve stres vücudun yaralanmalara en çok açık olduğu pozisyonlar yaratabilir. Ani stres, üzüntü, uykusuzluk, yorgunluk hali vucüdün koordinasyonunu bozar. Kaslar ve lifler arasında yorgunluklar, olmayacak sakatlıkların ortaya çıkmasında neden olabilir. Oyuncu sakatlığa daha açıktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tolga SELÇUK
Tolga SELÇUK - 4 yıl Önce

Saçma adam ters bastığı için kopardı çaprazı dinlenmemekle ne alakası var?Sakatlanmadan önce ınstada foto paylaştı sırıtarak..

Fırat ÖZKAN
Fırat ÖZKAN - 4 yıl Önce

Bu haberin yapılış amacı Tolgay'ın Beşiktaş'ta mutsuz olduğu algısını yerleştirmektir. Gerisi fasa fso uydurma şeyler. Art niyetli insanların art niyetli haberi.

onur
onur - 4 yıl Önce

ya bı siktirip gidin artık ya.