Avcı'nın gençleştrme hedefi

Beşiktaş ile 3 yıllık anlaşmaya varan Abdullah Avcı, yönetime isteklerini sıraladı.

FUTBOL 31.05.2019, 08:26 02.06.2019, 14:18 kartalbakışı.com
756

Öncelikli olarak kadronun 28 olan yaş ortalamasını 25’e çekmeyi hedefleyen Avcı, ayrıca BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde altyapıya ayrılan bölümlerin genişletilmesini ve scout ekibinde görev yapanların sayısının artırılmasını talep etti.

Beşiktaş'la 3 yıllığına anlaşan Abdullah Avcı, Başakşehir'de şampiyonluğu kaçırdığı üst üste iki sezonda elindeki yaşlı kadronun dezavantajını son haftalara girilirken fazlasıyla yaşamıştı. Tecrübeli çalıştırıcı, siyah-beyazlı takımındaki görevine 'takımı gençleştirme' hedefiyle başladı. Başkan Fikret Orman ve yöneticilerle yaptığı görüşmede, "Bu takım yaşlı, gençleştirmemiz lazım" diyen Avcı'nın 28 olan yaş ortalamasını 25'e çekmeyi planladığı öğrenildi. Deneyimli çalıştırıcının bu düşüncesi, yönetim tarafından da memnuniyetle karşılandığı belirtildi.

Sabah

Yorumlar (3)
Sahin 2 yıl önce
Bu adam ne zaman bjk geldi. Fikret orman lucescu getir taraftar bakma. Basaksehir olan sansi takim iyi olmasi di. Sergen ve abdullah avci tercubesi yok.. lucescu getir sergen yanina koy ve 2 yil sonra lucescu yola ver sergen 5 yil imza. Lucescu daha iyisi yok. Gol yemesin. Defans toparlar. Burak tam istedi oyuncu.. avci yapamaz. Lucescu getir baskan. Alt yapidan oyuncu cikarir. Lucescu laf edenler tarih baksin adam yapamaz dedi 2 sampiyonluk aldi gs ve bjk ta. 34 macta yeniligimiz yoktu. En az gol yiyen takimdik. Kaleci bile kral di. Adam biliyor. Tek hatasi var b plan yok. Hep ayni taktik.. dunya takimlar 1 macta kapak verip 2 macta da rezil oluyorduk. Pssst sergen bile kral yapan adam lucescu dur. Bittik sergen yeniden bjk kazandiran lucescu du. Sergen seven gelmesin istemez. Adam hayatin bittirmyelim.. basarsiz olursa sergen bitter. Yoksa bende sergen hayrani yim. Ve her zaman bjk yeri var 3 yil sampiyon olmasa gije destek veriririm de taraftar 6 ay sonra yolar basari gelmese
Sermet 2 yıl önce
Gençleştirme kararı çok gecikmiş bir karar,Bravo Abdullah Avcı.
lens 2 yıl önce
lens,pektemek,medel,caner,atiba,mirin bunlardan bir cacık olmaz.satın yeni 5 tane 25 yaşında çocuklar alın...........