Atiba İmzalıyor...

Takımdaki 5 oyuncunun sözleşmelerini uzatan Siyah-Beyazlılar, Atiba'yla da anlaşmaya vardı. Yönetimin, 31 yaşındaki futbolcuyla seneliği 1.3 milyon Euro'dan 1 yılı opsiyonlu 4 sezonluk anlaşmaya vardığı, imzaların önümüzdeki haftaya atılacağı öğrenildi.

Atiba İmzalıyor...

Siyah-Beyazlılar’ın, takımdaki 5 isimle sözleşme yenilemesinin ardından gözler, Kanadalı yıldız Atiba Hutchinson’a çevrildi. İlk etapta Haziran ayında sona erecek olan kontratı için senelik 1 milyon 750 bin Euro garanti ücret ve ek olarak da 250 bin Euro imza parası isteyen 31 yaşındaki futbolcu, Tolgay Arslan transferiyle kulübün elinin güçlenmesinin ardından inadından vazgeçti. Yönetimin, 1.3 milyon  Euro’dan 1 yılı opsiyonlu 4 senelik sözleşme şartlarını kabul eden başarılı orta alana, ek olarak 10 bin Euro maç başı ücret ödeneceği öğrenildi. Her yıl 100’er bin Euro artan bir kontrat önerdikleri deneyimli futbolcuyla yola devam kararı alan Siyah-Beyazlı idareciler de, önümüzdeki hafta Türkiye’ye gelecek olan oyuncunun avukatıyla görüşüp işi resmiyete dökmeyi planlıyor.

Sakatlığı moralleri bozdu

Ligdeki Mersin İdmanyurdu karşılaşması için dün yapılan takım çalışması öncesinde MR’a giren Atiba’nın, sol kasığındaki problem nedeniyle bugünkü karşılaşmada yer almayacağı açıklandı. Tedavisine İstanbul’da devam edilecek olan Kanadalı oyuncunun, perşembe günü Türkiye Kupası’nda oynanacak Çaykur Rizespor karşılaşmasına yetiştirilmeye çalışıldığı bildirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
bossBeaiktasss
bossBeaiktasss - 4 yıl Önce

Günün güzel haberi..Helal yönetim

Seyyah
Seyyah - 4 yıl Önce

Dört yıl,,,Atiba ile tam dört yıl öylemi..Yani Atiba bizde 36 yaşında top oynayacak öylemi..Sayın ORMAN,,,söylemlerinle eylemlerin aynı olsun biri birine uymaz ise o zaman basın dansöz diye yazınca kızmıyacaksın..

marco
marco - 4 yıl Önce

4 yıl gerçekten fazla. hepimiz biliyoruz ki atibanın oynayacağı maksimum 2 yıl, şubat ayında 32 yaşına girecek oyuncu için süreyi biraz abartmışlar.

Ahmet Özgür
Ahmet Özgür - 4 yıl Önce

Arkadaşlar sakin olun a.q Fotomaç fanatik tarzında iddia edildi,öne sürüldü,öğrenildi tarzı haberleri okuyup gaza gelip yönetime sallamayın. Hala öğrenemediniz ne sazan adamlarsınız,durun hele bir kulüp resmiyete doksun sonra eleştirmeye baslayin anasını satayim

tekin
tekin - 4 yıl Önce

kantarın topuzu iyce kaçti.biz ts ye derken gariban fikonun adını bilmediği fabrikatör amcasından miras kaldı herhalde:)

emas
emas - 4 yıl Önce

evet yaşı 30u geçti ama oynadığı maç sayısı da 30u geçiyor.mutlaka takımda tutulmalı.

veli
veli - 4 yıl Önce

Okudugunuzuda mi anlamiyorsunuz. 4 yil degil 3+1

asabi
asabi - 4 yıl Önce

arkadaşlar aslında ilk bakışta haber doğruysa ücret ve süre fazla gibi gelior. evet 3 yıl sonra 35 olacak. bir yıl daha uzatsada 36. yalnız 100 biner Euro artması ilginç. yaş ilerledikçe performans düşmesi yüksek olasılık. ama ücret artması da ilginç olacak. bunu diye biliriz. evet amaa ben herşeyi kenara bırakıyorum. burada 2 kişiye haksızlık yapılıyor diye görüyorum. şöyleki.
atiba 22 nekadar olacak? 1.3 milyon Euro. her yılda 100 biner olarak artacak.. pedronun yaşı kaç? 22 sanırım. oda 4 yıllık sözleşmesinin 2 yılında artarak, diğer 2 yılındada ücreti düşerek devam edecek. sanırım 600 bin Euro. sonra 750000 Euro. ardındanda 500 biner Euro. sözleşme bitiminde ise 26 yada 27 yaşında olacak. burada o halde ilginç bir durum yokmu? 36 olan artarak, 25 olan ise düşüş olarak devam edecek. yani o halde bu yönetimin en büyük ve başarısı pedroya bu anlaşmayı yaptırması. burada aklıma sayın önder özen geliyor. belki bu dönemde de olsaydı kim bilir, böyle sözleşmeler görme imkanımızda olacaktı