Aşırı motivasyon kurbanı

Sezon başından beri istediği performansı sergileyemeyen Hollandalı, hem F.Bahçe derbisini fırsat gördü hem de eski takımına karşı özel bir sınava çıktı. Ancak bu durum Lens’in oyununa olumsuz yansıdı.

FUTBOL 03.03.2018, 11:29 03.03.2018, 15:38 kartalbakışı.com
297
Aşırı motivasyon kurbanı

Beşiktaş’ta zorlu Fenerbahçe derbisi sonrası en fazla konuşulan isimlerden biri de Jeremain Lens oldu. Kupa derbisinde ilk 11’de şans bulan Hollandalı futbolcu, eski takımına karşı ayrı bir motivasyonla oynadı.

***
Sezon başından beri istediği performansı sergileyemeyen Lens, hem Fenerbahçe derbisini fırsat gördü hem de eski takımına karşı özel bir mücadeleye çıktı.

***

Ancak bu durum Lens’in oyununa olumsuz yansıdı. Tecrübeli futbolcu istediği görüntüden uzak kalırken, maç içerisinde iki kırılma anı yaşadı. İlk olarak 36. dakikada Caner’in direkten dönen topun takibinde kale önünde fırsatı kaçıran Lens, 44’te ise maçın kaderiyle oynadı. 

***

Fenerbahçe’de Alper Potuk’un kırmızı kart gördüğü pozisyonun hemen akabinde kontra şansı yakalayan Kartal’da Lens topu çok iyi sürdü. Dış tarafta Negredo ve Talisca bomboş iken pas çıkarmayıp şut deneyen yıldız futbolcu, çok net bir golden takımını etti. Dönüşünde de sarı-lacivertliler 2. golü bulunca işler karıştı. Hem tribünlerden hem de kenar yönetiminden sitem başladı. Devre arasında da Şenol Güneş, pskilojik anlamda da zorlanan oyuncusunu kenara alıp, erken bir değişikliğe gitmek zorunda kaldı. Skorun ve maçın gidişatını etkileyen, oyuncu değişikliğinde hocasını erken hamleye mecbur bırakan Lens, fazla motivasyonun kurbanı oldu.

***

Kaynak: Milliyet

Yorumlar (1)
karakartal 3 yıl önce
arkadaş kusura bakmayın ama siz milleti aptalmı sanıyorsunuz.ne demek aşırı motivasyon.3-bir gole gidiyorsun topu yana aktarmıyosun 3-4 kez vurabileceğin topa vurmuyorsun bekliyorsun arkadaki yetişsin öyle vurim .bunun futbolda anlamı nedir kimse laga luga yapmasın.kimseyi kandırmasın.adam geldiğinden beri bir kere doğru orta yapmadı bir kere adam geçemedi aldığı her topu ezdi bir doğru pası yok yönetim bunun nesine 4.5 milyon yuro vermiş yazıklar olsun çıkıp açıklasınlar. beşiktaşın kuruşunu hesaplıyoruz diyorlar böylemi hesaplıyorlar şöyle bir sayim mitroviç miloseviç boyko aras negredo lowe beşiktaşa atılan kazıklar sen abubakara 8 vermiyorsun yaş 25 negredoya 4.5 maaş ve 2.5 bonservis topla 7 milyon wagner lowa 4-milyon 2.5 maaş topla negredo lowe.13.5 milyon ikiside 33-34 yaşlarında abubakar 25 yaşında hadi cevap verin bu nasıl transfer anlayışıdır hani beşiktaşın kuruşunu hesaplıyorsunuzya bu nasıl hesaptır anlayana aşkolsun aldınız kağnıları seyredin koşamıyorlar bile