Arda Turan'dan Sosa Yorumu

Arda Turan, Bursaspor maçında Olcay Şahan'a asist gibi bir pas veren Sosa için "Diego'dan çok daha özellikli, uyumlu ve çalışkan" yorumunu yaptı.

Arda Turan'dan Sosa Yorumu
Beşiktaş'ınyeni transferi Jose Sosa, Bursa maçında performansıyla taraflı-tarafsız herkesin takdirini aldı. Kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık'ın özel tedavi programı ile sahalara beklenenden erken dönen Sosa, 45 dakikalık oyunuyla takım arkadaşlarının beğenisini kazandı. 43 dakikada sadece bir kez topa temas eden Oğuzhan'ın yerine oyuna giren Sosa, sakin, çabuk ve yaratıcı bir oyuncu olduğunu gösterirken; Olcay'ın önüne topuğu ile bıraktığı topta ise zekasını net şekilde ortaya koymuş oldu.
 
Tek bir mevkiide kalmaz
 
İspanya'da top koşturan Arda Turan da Sosa için, "Bizim takımda sadece iki kez 10 numara oynadı. Daha çok sağ açık olarak oynadı. Ama Simeone onu sol açık ve ikinci forvet olarak da oynattı. Pek çok mevkide oynayabilir. Diego gibi sadece tek bir mevkide kalmıyor. Sosa çok uyumlu, sorunsuz ve çalışkan biri" dedi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
hayrullah
hayrullah - 4 yıl Önce

şu cincon bi karışsın iyice fener de onları takip eder..

Hakan
Hakan - 4 yıl Önce

Asist gibi derken? Asist değil miydi o? Golden önceki son pas benim bildiğim asist olur.

Şu gsde yetişip saygı duyduğum iki futbolcu var. Biri Arda, diğeri Semih. Beşiktaş'a gelseler yadırgamam. Ama gerisi topyekün karaktersiz. Belki vardır içlerinde çok ön plana çıkmayan iyi adam ama kesinlikle bu ikisi farklı.