Aranan kan Nyom

Savunmanın sağındaki sorunu devre arasında çözmek isteyen Beşiktaş, sezon başında da gündeme gelen Allan Nyom’a kanca attı. Hedef: Kamerunlu yıldızı ocakta kiralamak, temmuz ayında bonservisini almak...

FUTBOL 12.11.2014, 14:24
5661
Aranan kan Nyom

HTSPOR / Kartal YİĞİT

 


Beşiktaş’ta hem taraftarın hem de teknik ekibin en büyük sıkıntısı sağ bek... Özellikle Fenerbahçe derbisinde Necip’in yaptığı hata, yönetimi eleştiri oklarının hedefi haline getirmişti. Siyah-Beyazlı kurmaylar, bu sorunu çözmek için düğmeye bastı. İzleme komitesi tarafından belirlenen isimleri tek tek izleyen ekipte bilindiği gibi ilk aday Martin Linnes’ti. Ancak Norveçli oyuncunun kulübüyle sözleşme yenilemesi ve Molde’nin de Beşiktaş’a halen net bir yanıt vermemesi, natifleri gündeme getirdi.

 

Futbol komitesi başkanı Ahmet Nur Çebi ve dış ilişkiler sorumlusu Erdal Torunoğulları tarafından yürütülen çalışmalarda yine sezon başında da ismi gündeme gelen Allan Nyom öne çıktı. Bonservisi İtalya’nın Udinese kulübünde olan Kamerunlu sağ bek için girişimlerin başladığı öğrenildi. İspanya’nın Granada ekibinde kiralık oynayan Nyom’un devre arasında Beşiktaş’ta transferi için öncelikle Granada ile görüşülecek.

 

İspanyollar’ın transfere onay vermesi halinde Beşiktaş, Nyom’u kiralık olarak renklerine katacak. Sezon sonunda ise Udinese ile bonservis pazarlığına oturulacak.

Yorumlar (3)
yiğit 6 yıl önce
bu adam beşiktaşa olmaz ne golü var ne asisti bize linnes yada garanti olsun diye cicinho lazım cicinho olursa şampiyonluk %90 garantilenir :D :D
müellif 6 yıl önce
sağ bekden kasıt defans yapabilmekse bu adamın fiziği yeter, yok hucumda cicinho performansı beklersen, töre-cicinho defansta çok açık veririz demedi demeyin.
umuti 6 yıl önce
Sağ Bek hızlı, çabuk, güçlü ve zeki olmalı bunlardan biri bile yoksa iyi takımlar af etmiyor. Kaderabek öyle bir genç. Yeni genç bir takımız, uyumlu olacaktır. Kamerunlunun uymayacağını düşünüyorum.