Ankara İstanbul'u Geçti

Beşiktaşlı taraftarlar, dün Osmanlı Stadı'nın neredeyse tamamını doldurarak 'İnönü havası' oluşturdu. Siyah-beyazlı takım Başkent Ankara'da oynadığı iki maçta ulaştığı seyirci ortalamasıyla İstanbul'daki karşılaşmaları geride bıraktı.

FUTBOL 02.02.2015, 11:38
730
Ankara İstanbul'u Geçti

Stadının yeniden yapımı nedeniyle iç saha maçlarını farklı yerlerde oynamak zorunda kalan Beşiktaş, dünAnkara'da müthiş bir desteği arkasına aldı. 20 bin kişilik Osmanlı Stadı'nda 'İnönü havası' yaratan 18 bin siyahbeyazlı taraftar, 90 dakika boyunca takımlarına büyük bir destek verdiler. Bu sezon ikinci kez rakiplerini Osmanlı Stadı'nda ağırlayan Beşiktaş'ın Ankara'da oynadığı 2 maçta ulaştığı seyirci ortalaması İstanbul'da oynadığı maçlarda yakaladığı seyirci ortalamasını geride bıraktı. Kartal'ın Ankara'da oynadığı Sivas mücadelesine 19 bin kişi gelirken, iki maçta 18 bin 500 ortalamaya ulaşıldı. Beşiktaş'ın İstanbul seyirci ortalaması ise F.Bahçe ve Galatasaray ile oynamasına rağmen 13 bin 635'te kaldı.

(Sabah)

Yorumlar (3)
tekin 6 yıl önce
yanlışlık var.dunku maç sivasdan daha kalabalıktı.
velı 6 yıl önce
ulan ankarada oynadığı stad zaten 15 bın kısılık.bumu cok seyırcı,ayıp be, bız ıstanbul ataturk olımpıyat stadında 80 bını askın seyırcıyle turkıye rekoru kırarak. en buyuk taraftarı tum dünyaya gosterdık. su anda bırsey ıspat etmemize ıhtıyac kalmadı.
teoman 6 yıl önce
@velı. o bahsettiğin maçtan sonra istanbul, gs maçı hariç 10bini geçemedi. ankara beşiktaşın kalesidir. aynı şekilde konya, izmir ve hatta bursa da. bursa ile olaylardan sonra haklı gerekçelerle biraz sindiler ama normalde ankarayı bile geçerler. asteras maçında istanbuldaydım ve işten dolayı maç saatine anca yetişebildiğim için semte gittim. köyiçindeki cafelerin bile anca üçte birinden azı doluydu. niye? yağmur yağmış. kimse bana bir daha istanbul demesin.