Ankara Bereketi

Ligde bu sezon Atatürk Olimpiyat Stadı’nda iki maç oynayan siyah-beyazlılar, Ç.Rize karşılaşmasında 6 bin, Eskişehir mücadelesinde ise ancak 3 bin bilet satabilmişti. Ankara’da, Osmanlı Stadı’nda oynanacak Sivasspor müsabakası için şimdiden 10 bin bilet tüketildi.

FUTBOL 18.10.2014, 02:42
1569
Ankara Bereketi

Atatürk Olimpiyat Stadı’nın bakımda olması nedeniyle Sivasspor ile oynanacak iç saha maçını Ankara’da oynanmasına karar veren Beşiktaş Yönetimi, bilet satışları karşısında hem şaşkınlık, hem de sevinç yaşandı. Önceliği kombine sahiplerine veren siyah-beyazlı yönetim, genel satışların başlamasıyla 10 bin biletin bir anda satılması karşısında bir hayli memnun kaldı.

Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan iç saha lig maçlarında ortalama beş bin kişiye oynayan siyah - beyazlı yönetimin, başta Ankara olmak üzere çevre illerden biletlere ilgi duyulmasını memnuniyetle karşıladı. Osmanlı Stadı’nda kalan yerlerin maç gününe kadar satılacağına inanan Beşiktaş Yönetimi, 20 bin kişilik stadın tamamen dolmasını bekliyor.

Atatürk Olimpiyat Stadı’nın sadece zemininden değil, uzaklığından ve ulaşım sorunundan şikayetçi olan Beşiktaş Yönetimi, taraftarın ilgisiz kalmasını bu tür olumsuzluklara bağlıyor. Anadolu’daki taraftarların gösterdiği yoğun ilgiye şaşıran siyah-beyazlılar, sadece 500 kombine sahibinin bilet almasından da ayrıca mutluluk duydu.

‘Anadolu mantıklı’

Kendi aralarında durum değerlendirmesi yapan Beşiktaşlı yöneticilerin, “Kış şartlarında Atatürk Olimpiyat Stadı’na taraftar getirmek çok zor. Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda da oynasak oraya seyirci çekemeyiz. Bazı lig maçlarını başta Ankara olmak üzere Anadolu’da oynamak çok daha mantıklı” diye konuştukları ortaya çıktı.

Bu sezon Atatürk Olimpiyat Stadı’nda iki lig maçı oynayan Beşiktaş Yönetimi, istediği seyirci ortalamasını bulamadı. Siyah - beyazlı yönetim, Çaykur Rizespor maçında 6 bin Eskişehirspor maçında ise 3 bin seyirci görebildi.

Yorumlar (0)