'Aman nazar değmesin'

Süper Lig'de 22 puan ile en yakın rakibinin 4 puan önünde lider durumda bulunan Beşiktaş kelimenin tam anlamıyla bahar havası yaşıyor.

FUTBOL 28.10.2015, 13:56 28.10.2015, 13:58
376
'Aman nazar değmesin'

 2.haftada Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Trabzonspor'a 2-1 kaybettiğinden bu yana 7 lig ve 3 UEFA Avrupa Ligi maçında yenilmeyen siyah beyazlılar istatistikler bir yana oynadığı futbol ile de taraflı tarafsız bütün futbolseverlerin beğenisini kazanıyor.

Son 3 sezonu Beşiktaş semtinden uzak, evinde maç yapmadan geçiren siyah beyazlıların her hafta üstüne koyarak kazanması 7 yıldır özlemi çekilen şampiyonluğa olan inancı daha da yukarılara taşıyor.

Siyah beyazlı yönetim ise şu an takımın gidişatından o kadar memnun ki her cümleye 'aman nazar değmesin' diye başlıyor.

Metin Albayrak: ''Nazar değmesin ama çok ta havalanmamalıyız''

Siyah beyazlıların İletişimden sorumlu yönetim kurulu üyesi ve basın sözcüsü Metin Albayrak DHA'ya yaptığı özel açıklamada ''taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmış vaziyetteyiz. Takımdan konuşurken her lafa 'nazar değmesin'  diye başlıyoruz ama hiç bir şekilde de aşırı havaya girmemeliyiz'' sözlerini kullandı.

''9.haftadan şampiyonuz diye konuşmak hataların en büyüğü olur''

Metin Albayrak 34.hafta sonunda zirvede olmadıktan sonra sezon içindeki liderliklerin bir anlam taşımadığını ifade ederek ''liderlik her zaman güzel bir olaydır.4 puan öndeyiz, Sadece Beşiktaş taraftarı değil, bütün futbol kamuoyu şu anda en iyi takımın bizim takımımız olduğumuz konusunda hem fikir. Ama biz bunları geçen sezonda da gördük. Liderdik fakat sezonu istediğimiz yerde bitiremedik.4 puanlık fark tabii ki küçümsenecek bir şey değil ama şampiyon ilan edilmek te doğru değil. Artık daha tecrübeliyiz. İki maç kaybedersiniz bir bakarsınız alttasınız. O yüzden bu performansı sezonun tamamına yaymak önemli.9.haftdan 'biz şampiyonuz' diye konuşmak ve düşünmek hataların en büyüğü olur.'' dedi.

''Bu ortamın oluşmasını sağlayan hocamız Şenol Güneş''

Futbol takımının şu anda hem arkadaşlık, hem karakter olarak üst seviyede olduğunu dile getiren Albayrak ''3 yılda takımı bu noktaya getirdik. Bunda en büyük pay tabii ki şu anki teknik direktörümüz Şenol Güneş'e ait. Biz yönetim olarak işin transfer boyutunu yönettik. Bu yıl takımımıza tecrübe olarak da üst düzey oyuncular katıldı ve iyi bir harmanlama oldu.3 yıldır bir arada oynayan diğer futbolcular da artık tecrübe kazandılar ve bunu sahaya yansıtıyorlar. Bu da başarıyı getiriyor. Artık hocamız rotasyon yaptığında sahaya çıkan her oyuncu sanki haftalardır oynuyormuş gibi hazır bir durumda oynuyor. Oynamayan oyuncular sıranın kendilerine geleceğini biliyor ve küsmüyor.

Düşünebiliyor musunuz, sezon başında Veli ve Tolgay'ın yokluğu çok hissedilecek diye endişe içindeydi herkes. Veli ve Tolgay tabii ki bizim için çok çok önemli oyuncular ama Oğuzhan ve Necip onları aratmadı bile. İşte bu ortamın oluşmasını sağlayan kişi tabii ki hocamız Şenol Güneş'' diye konuştu.

''Sadece lideriz, şampiyon değiliz''

Metin Albayrak son olarak sözü yine havalanmamaları gerektiğine getirerek; ''Takım olarak keyif veriyoruz. Ama bir kez daha söylüyorum ayaklarımız kesinlikle ve kesinlikle yere basmalı. Biz bu fotoğrafı geçen sene gördük. Yendiğimiz maçların keyfini elbette çıkaracağız ama abartmayacağız. Biz bu düşünceleri takımdaki çocuklara da söylüyoruz devamlı. Galibiyetler güzel, takımın öz güveninin her geçen gün yukarı çekiyor anma tedbiri elden bırakmamalıyız yani bir anlamda havalanmamak lazım. Unutmayalım sadece lideriz şampiyon değiliz ama olmak istiyoruz'' ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)