Almeida'dan İlginç Sözler! “Beşiktaş İle...“

Portekiz’in Dünya Kupası kadrosunda yer alan tecrübeli golcü konuştu. Ağzından Siyah-Beyazlı kulüple yollarını ayırdığına dair bir söz çıkmadığını belirtti. “Henüz hiçbir şey bitmedi. Ne olacak, bekleyip göreceğiz” dedi.

FUTBOL 19.08.2015, 11:55
224
Almeida'dan İlginç Sözler! “Beşiktaş İle...“

Yeni sezon öncesi hem yurtiçi hem de yurtdışı transferinde büyük hareketlilik yaşayan Beşiktaş’ta Hugo Almeida ile yola devam edilip edilmeyeceği en çok merak edilen konuların başında geliyor. Siyah-Beyazlı kulüp, sözleşmesi mayıs ayında sona eren Portekizli golcüyle yaptığı görüşmelerden sonuç alamamıştı.
Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, “Almeida’nın bizden istediği rakamlarla anlaşmanın imkânı yok. Ancak bizim istediğimiz noktaya gelirse anlaşma olabilir” demişti. Almeida sonrasında Portekiz Milli Takımı’yla 2014 Dünya Kupası’nda boy göstermek üzere Brezilya’nın yolunu tutarken gazetemize konuşan Siyah-Beyazlı bir diğer idareci Erdal Torunoğulları ise daha sert bir tavır takınarak “Almeida, Portekiz formasıyla 2 gol de atsa, 3 gol de atsa bizi ilgilendirmiyor” ifadelerini kullanmıştı.


Beklenen yanıtBu gelişmelerin ardından tüm dikkatlerin odaklandığı tecrübeli futbolcu Siyah-Beyazlı yönetime Brezilya’dan mesaj gönderdi. Beşiktaş defterini henüz kapatmayan Almeida, “Benim ağzımdan kulübümle yollarımı tamamen ayırdığıma dair bir söz çıkmadı” ifadelerini kullandı. Transfer görüşmeleriyle ilgili henüz hiçbir şeyin bitmediğini belirten Almeida “Ne olacağı belli değil. Şu an sadece bekliyorum. Biraz daha bekleyip ne olacağını göreceğiz” diye konuştu.


Rusya’ya soğukÖte yandan Rusya Premier Lig ekiplerinden, Beşiktaş’tan istediği ücretlere yakın teklifler alan Almeida, İstanbul’daki yaşamı çok sevdiği için Rusya’da futbol oynamaya temkinli bakıyor. Almeida, istediği şartlarda Batı Avrupa’dan bir teklif almazsa, Beşiktaş’ın istediği koşullarda sözleşme imzalayarak İstanbul’da futbol oynamaya devam edebilir.


‘Kupayı kapattı’ iddiası
Portekiz’in 2014 Dünya Kupası kadrosunda yer alan Almeida, Almanya’ya 4-0 mağlup oldkları maçta baldırından sakatlanarak oyundan çıkmıştı. Yapılan ilk kontroller sonrası yıldız golcünün durumunun ciddi olduğu ve kupada bir daha oynayamayacağı iddia edildi. Ancak Portekiz Teknik Direktörü Paulo Bento’nun yıldız futbolcunun durumundan umutlu olduğu ve tedavisinin milli takım kampında sürmesini istediği bildirildi.

Yorumlar (0)